Jerzy Bukowski: Nie darują nawet choince

Zastanawiam się, co wymyślą „totalsi” na noc sylwestrową.
Posłanka Platformy Obywatelskiej Monika Wielichowska postanowiła błysnąć inteligencją i pomysłowością na miarę totalnej opozycji. Zawiesiła na stojącej w gmachu Sejmu bożonarodzeniowej choince bombkę z napisem "Konstytucja", po czym z radością oznajmiła na portalu społecznościowym, że taka ozdoba na pewno nie spodoba się marszałkowi niższej izby parlamentu.
Jej partyjna koleżanka Marta Janyska wpadła na podobny pomysł i wyprodukowała bombki w kształcie sześcianu, na którego bokach umieściła nie tylko to słowo, ale także wybrane fragmenty ustawy zasadniczej.
Jeszcze dalej posunął się znany z udziału w antyrządowych akcjach ksiądz Stanisław Walczak, który na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie opłatka z napisem "Konstytucja".
Zastanawiam się, co wymyślą "totalsi" na noc sylwestrową. Czy w górę pofruną "konstytucyjne" baloniki, czy też sztuczne ognie ułożą się w uwielbiane przez nich słowo. Bo tego, że do orszaków Trzech Króli włączą się osoby ubrane w koszulki z napisem "Konstytucja" można być pewnym.
Jej partyjna koleżanka Marta Janyska wpadła na podobny pomysł i wyprodukowała bombki w kształcie sześcianu, na którego bokach umieściła nie tylko to słowo, ale także wybrane fragmenty ustawy zasadniczej.
Jeszcze dalej posunął się znany z udziału w antyrządowych akcjach ksiądz Stanisław Walczak, który na swoim profilu facebookowym opublikował zdjęcie opłatka z napisem "Konstytucja".
Zastanawiam się, co wymyślą "totalsi" na noc sylwestrową. Czy w górę pofruną "konstytucyjne" baloniki, czy też sztuczne ognie ułożą się w uwielbiane przez nich słowo. Bo tego, że do orszaków Trzech Króli włączą się osoby ubrane w koszulki z napisem "Konstytucja" można być pewnym.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 23.12.2018 20:22
Komentarze
3 maja kolejny pracownik Solino trafił do szpitala
04.05.2026 08:08
Kosiniak-Kamysz chce wpisania członkostwa w UE do Konstytucji
03.05.2026 15:23

Komentarzy: 0
Minister obrony narodowej i wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz domaga się wpisania członkostwa Polski w Unii Europejskiej do polskiej ustawy zasadniczej.
Czytaj więcej
Prezydent Karol Nawrocki powołał Radę Nowej Konstytucji
03.05.2026 12:33
Tusk atakuje Nawrockiego. W tle Konstytucja
03.05.2026 11:12

Komentarzy: 0
„Pan prezydent dobrze wie, że ani dziś, ani jutro, ani pojutrze większości konstytucyjnej na rzecz jego pomysłów nie będzie, więc tak naprawdę raczej chodzi o polityczną grę” - powiedział premier Donald Tusk podczas konferencji prasowej przed lotem do Armenii.
Czytaj więcej
3 maja prezydent Karol Nawrocki powoła Radę ds. nowej Konstytucji
01.05.2026 10:27

Komentarzy: 0
W Święto Narodowe Trzeciego Maja zostaną powołani pierwsi członkowie Rady ds. nowej Konstytucji przy Prezydencie RP - zapowiedział w piątek rano rzecznik prezydenta Rafał Leśkiewicz. Wyjaśnił, że na przygotowanie projektu nowej ustawy zasadniczej gremium będzie miało czas do końca prezydentury Karola Nawrockiego.
Czytaj więcej

