Jerzy Bukowski: Moralni troglodyci wypełzli w czasie pandemii

W trudnych czasach najlepiej uwidaczniają się zarówno wzniosłe jak podłe cechy ludzkiego charakteru.
Jestem wstrząśnięty coraz częściej pojawiającymi się w mediach i w portalach społecznościowych relacjach dzielnie walczących z pandemią koronawirusa pracowników służby zdrowia. Opisują w nich nieżyczliwe, a niekiedy wręcz napastliwe zachowania wobec siebie i to często ze strony sąsiadów.
Z jednej strony Polacy są pełni uznania i wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom oraz wszystkim, którzy z narażeniem życia wykonują ciężką pracę w dalekich od normalnych warunkach, z drugiej nie brak moralnych troglodytów zniesławiających ich.
W trudnych czasach najlepiej uwidaczniają się zarówno wzniosłe jak podłe cechy ludzkiego charakteru. Jest mi smutno, że ludzie, którym zawdzięczamy życie, zdrowie i poczucie bezpieczeństwa są znieważani i traktowani jak trędowaci przez część - mam nadzieję, że nieznaczną - naszego społeczeństwa.
Z jednej strony Polacy są pełni uznania i wdzięczności lekarzom, pielęgniarkom oraz wszystkim, którzy z narażeniem życia wykonują ciężką pracę w dalekich od normalnych warunkach, z drugiej nie brak moralnych troglodytów zniesławiających ich.
W trudnych czasach najlepiej uwidaczniają się zarówno wzniosłe jak podłe cechy ludzkiego charakteru. Jest mi smutno, że ludzie, którym zawdzięczamy życie, zdrowie i poczucie bezpieczeństwa są znieważani i traktowani jak trędowaci przez część - mam nadzieję, że nieznaczną - naszego społeczeństwa.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 18.04.2020 16:47
Komentarze
Sławomir Jastrzębowski: Kto choruje ten za PiSem!
19.04.2026 09:37

Komentarzy: 0
Do tytułu chciałem dodać, bo się nie zmieściło, że kto rodzi, to też jest za PiS-em. Czyli mówić tu będziemy o dwóch postawach z barwnej palety postaw anty i wbrew, wybitnie antyobywatelskich, antyzjednoczeniowych, tak jak my to rozumiemy, pasożytniczych wręcz w pewnym sensie. Chorowanie i rodzenie, znaczy hańba.
Zanim zacznę, napomknę, że gdybym nawet nie udowodnił, a nawet sobie wewnętrznie zaprzeczył w wywodach, które Państwo właśnie czytają (że hańba), nie ma to najmniejszego znaczenia dla mojego elektoratu, słuchaczy, publiczności, gdyż publika została trwale uświadomiona grozą: Nie jesteśmy idealni, wręcz jesteśmy beznadziejni, ale jeśli nie my, to za rogiem czai się PiS! PiS! PiS!
Czytaj więcej
Koalicja albo zdrowie
16.04.2026 12:23

Komentarzy: 0
W huku codziennych wielkich politycznych sporów, obok rozpalających opinię publiczną afer obyczajowych i sporów prawniczych i kompetencyjnych trwa dramat państwowej służby zdrowia i jej pacjentów. Ze zdrowiem Polska problemy ma od zawsze, jednak za rządów liberałów urastają one do największych rozmiarów. Państwo przyjmuje wobec obywateli postawę całkowicie obojętną, a w tle odbywa się pełzająca, ukryta prywatyzacja usług medycznych. Równocześnie uwagę opinii publicznej próbuje się odwrócić rzekomym skandalem związanym z zakupem szczepionek na COVID-19.
Czytaj więcej
Spór zbiorowy w rybnickim szpitalu. Trwa cicha prywatyzacja placówki?
14.04.2026 07:12
82,1 proc. osób nie widzi pozytywnych efektów działań koalicji rządzącej na ochronę zdrowia
12.04.2026 13:13

Komentarzy: 0
Ponad 82 proc. Polaków nie dostrzega pozytywnych efektów działań koalicji rządzącej na sytuację w polskiej ochronie zdrowia, w tym prawie 48 proc. nie widzi ich „zdecydowanie” - wynika z opublikowanego w niedzielę sondażu United Surveys dla „Wirtualnej Polski”.
Czytaj więcej
Dziś Światowy Dzień Zdrowia. Maria Ochman: Dość nagonki na pracowników służby zdrowia
07.04.2026 15:56

