Jerzy Bukowski: "Kończ waść, wstydu oszczędź"

Mam nadzieję, że dni Broniarza w roli przewodniczącego ZNP są już policzone.
Uważam, że ten cytat z "Potopu" najlepiej puentuje ostatnie wypowiedzi przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomira Broniarza, który w swej bezbrzeżnej nienawiści do rządu przekroczył wszelkie granice i doszczętnie skompromitował kierowaną przez siebie organizację.
Nauczyciele są tą grupą zawodową, która powinna szczególnie dbać o wpajanie młodym ludziom szacunku dla państwa. Namawianie ich do podjęcia działania o jawnie anarchistycznym charakterze, którym jest groźba rozpoczęcia bezterminowego strajku dwa dni przed początkiem egzaminu gimnazjalnego i na tydzień przed egzaminem ósmoklasisty, zasługuje na zdecydowane potępienie tak z moralnego, jak z politycznego punktu widzenia.
Mam nadzieję, że do takiego skandalu nie dojdzie, a dni Broniarza w roli przewodniczącego ZNP są już policzone.
Nauczyciele są tą grupą zawodową, która powinna szczególnie dbać o wpajanie młodym ludziom szacunku dla państwa. Namawianie ich do podjęcia działania o jawnie anarchistycznym charakterze, którym jest groźba rozpoczęcia bezterminowego strajku dwa dni przed początkiem egzaminu gimnazjalnego i na tydzień przed egzaminem ósmoklasisty, zasługuje na zdecydowane potępienie tak z moralnego, jak z politycznego punktu widzenia.
Mam nadzieję, że do takiego skandalu nie dojdzie, a dni Broniarza w roli przewodniczącego ZNP są już policzone.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 18.03.2019 18:02
Komentarze
Polscy kierowcy ciężarówek, którzy utknęli na Bałkanach, apelują o pomoc. Polskie instytucje milczą
29.01.2026 19:01

Komentarzy: 0
W wyniku protestów przewoźników w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze setki polskich ciężarówek utknęły na granicach tych państw z Unią Europejską. Kierowcy stoją na mrozie od poniedziałku i pozostają bez realnego wsparcia ze strony polskich instytucji.
Czytaj więcej
Solidarność ogłasza pogotowie strajkowe w PG Silesia!
29.01.2026 12:24
Solidarność uczci 45. rocznicę strajku na Podbeskidziu
12.01.2026 10:28
"Najdłuższy protest przeciwko stanowi wojennemu". 44 lata temu zakończył się podziemny strajk w kopalni "Piast"
28.12.2025 10:06
"Odciąć im tlen". Fala odrażającego hejtu wobec górników strajkujących w kopalni "Silesia"
22.12.2025 20:44

Komentarzy: 0
W poniedziałek – tuż przed Wigilią – górnicy z Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia postanowili po zakończonej zmianie nie wyjeżdżać na powierzchnię kopalni i rozpoczęli akcję protestacyjną. W komentarzach do relacji z protestów w sieci pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy.
Czytaj więcej


