Problem molestowania duchownych? Parafianka skazana za nękanie proboszcza

Parafianka została we Francji skazana ma rok więzienia w zawieszeniu za nękanie swego proboszcza. 41-letnia kobieta otrzymała również zakaz kontaktowania się z duchownym i zbliżania się do parafii przez trzy lata.
Wyrok
Zakończony wyrokiem sądu w Wersalu z 18 marca proces był wynikiem doniesienia złożonego przez ks. Raphaëla Prouteau, proboszcza w Vallée de Chevreuse. Duchowny poczuł się zmuszony do tego kroku, gdyż przez kilka miesięcy był ofiarą psychologicznej i emocjonalnej agresji ze strony parafianki, której uczucie do księdza przekształciło się w niekontrolowaną obsesję. Dawała jej upust ponawianymi awansami wobec kapłana.
- Plac św. Piotra symbolem otwartych ramion Kościoła [video]
- Franciszek z balkonu Kliniki Gemelli: dziękuję!
- Papież opuścił szpital i powrócił do Watykanu
- Prymas zatwierdził Litanię do św. Radzyma Gaudentego. Kim był pierwszy arcybiskup gnieźnieński?
- KUL przybliża przemilczane historie Polaków ratujących Żydów
- Ramadanowy iftar w katolickim kościele w Molenbeek
Problem molestowania duchownych?
Komentując tę sprawę portal „Tribune chrétienne” zaznacza, że proces ten zwraca uwagę na szerszy problem, często niedoceniany i ignorowany, jakim jest molestowanie duchownych przez parafianki. Zauważa, że w mediach nagłaśniane są przypadki wykorzystywania seksualnego, jakich dopuszczają niektórzy duchowni. Natomiast także wielu księży pada ofiarą molestowania „i cierpi w milczeniu”.
tribunechretienne.com, pb