Szukaj
Konto

Koniec wtorkowych rozmów USA–Rosja. Jest oświadczenie Departamentu Stanu USA

18.02.2025 14:12
pilne
Źródło: tysol.pl
Komentarzy: 0
Zakończyły się wtorkowe rozmowy pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Rosją w Arabii Saudyjskiej. Sekretarz stanu USA Marco Rubio i szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow zgodzili się na współpracę w kwestiach będących przedmiotem wspólnych interesów geopolitycznych.

Departament Stanu USA zabrał głos

Sekretarz stanu USA Marco Rubio oraz szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow uzgodnili utworzenie specjalnych zespołów, które mają działać na rzecz jak najszybszego zakończenia konfliktu na Ukrainie. Według rzeczniczki Departamentu Stanu USA Tammy Bruce, obie strony powołają również "mechanizm konsultacyjny do rozwiązywania newralgicznych kwestii w relacjach amerykańsko-rosyjskich".

Jeden telefon i jedno spotkanie to za mało, by zapewnić trwały pokój

- podkreśliła Tammy Bruce, odnosząc się do wtorkowych rozmów w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie.

Politycy zadeklarowali również współpracę gospodarczą i rozważenie możliwości inwestycyjnych, które mogą pojawić się wraz z zakończeniem wojny na Ukrainie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 18.02.2025 14:12
Źródło: PAP