W reakcji na zabicie przez Izraelczyków Damiana Sobola ambasador Izraela… atakuje polskich polityków

„Skrajna prawica i lewica w Polsce oskarżają Izrael o umyślne morderstwo” – skarży się w skandalicznym wpisie poświęconym zabiciu Polaka w Strefie Gazy przez izraelskie wojsko ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne. 
Ja'akow Liwne W reakcji na zabicie przez Izraelczyków Damiana Sobola ambasador Izraela… atakuje polskich polityków
Ja'akow Liwne / Wikipedia - CC BY-SA 4.0 / Szegrirut

Działająca w Strefie Gazy organizacja humanitarna World Central Kitchen (WCK) podała we wtorek, że siedmioro członków jej zespołu, m.in. z Polski, zginęło w izraelskim ataku. Wolontariusze zostali zabici podczas dostarczania Palestyńczykom pomocy żywnościowej, która przybyła kilka godzin wcześniej z Cypru.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że był to „tragiczny przypadek nieumyślnego trafienia niewinnych ludzi” przez siły izraelskie.

Czytaj także: Ważna rozmowa Xi Jinping – Joe Biden. Biały Dom wydał komunikat

Szokujące ustalenia

Tymczasem informacje ujawnione przez izraelskiego publicystę „Haaretz” Aviego Scharfa wskazują na to, że atak dokonany przez izraelskie wojsko nie był przypadkowy. 

Były trzy uderzenia. Ci, którzy przeżyli pierwsze, wysiedli z uszkodzonego samochodu i przesiedli się do innego. Kilka sekund później w ich pojazd uderzył kolejny pocisk. Podjechał do nich trzeci samochód konwoju z pomocą, przeniesiono do niego rannych, którzy przeżyli drugi atak, ale potem wystrzelono trzeci pocisk. W ataku zginęło wszystkich siedmiu ochotników organizacji

– relacjonuje Scharf. 

„Zbrodnia wojenna”

Co informacja to „lepsza”. Okazuje się że lotnictwo Izraela czekało aż z uszkodzonego atakiem amunicji lotniczej małego wagomiaru pierwszego  pojazdu ranni przesiądą się do drugiego  pojazdu konwoju, ów też poraziło lotnictwo Izraela ale efekty chyba były niezadowalające dal IAF  bo poczekali aż trzeci pojazd który został podstawiony po rannych zacznie jechać do szpitala po czym poraziło ów większym ładunkiem z powietrza. Zabito wszystkich 7 wolontariuszy organizacji humanitarnej WCK i dopiero taki stan rzeczy zadowolił operatorów izraelskich dronów.  Było to celowe i metodyczne rażenie z powietrza ewakuowanych rannych. Do tego wolontariuszy organizacji humanitarnej których przejazd był zgłoszony do IDF. Delikatniej rzecz ujmując jest to zbrodnia wojenna. I trzeba to nazwać po imieniu [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– komentuje ekspert ds. bezpieczeństwa Jarosław Wolski.

Czytaj również: Netanjahu kłamie? „To zbrodnia wojenna

Ambasador Izraela atakuje polskich polityków

Tymczasem ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne opublikował na platformie X wpis, w którym zaatakował jednego z liderów Konfederacji Krzysztofa Bosaka.

Skrajna prawica i lewica w Polsce oskarżają Izrael o umyślne morderstwo we wczorajszym ataku, w skutek którego śmierć ponieśli członkowie organizacji humanitarnej, w tym obywatel Polski. Wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że Izrael popełnia „zbrodnie wojenne” i terroryzuje organizacje humanitarne, aby zagłodzić Palestyńczyków. To ten sam Bosak, który do dziś nie zgodził się potępić masakry dokonanej przez Hamas 7 października i którego partyjny kolega, prawicowy ekstremista, zgasił gaśnicą chanukową menorę, którą zapaliliśmy w parlamencie w Warszawie. Wniosek: antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia. Również dla dobra całego świata zachodniego

– napisał Liwne. 

Wpis ambasadora doczekał się ostrej odpowiedzi publicystów, polityków i internautów. 

Izraelski dziennikarz, który pisze, że dla pewności ataku dokonywano trzy razy, jest antysemitą? Czy może ktoś tu kłamie?

– spytał red. naczelny Tysol.pl Cezary Krysztopa.

Pana bezczelność jest ogromna, w Polsce mamy takie mądre przysłowie, że mowa jest srebrem a milczenie zlotem, więc dziś powinien się Pan ozłocić ‼️

– napisał były sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.  

A jakież to dobro spotkało świat zachodni ze strony Żydów i Izraela? Proszę odpowiedzieć konkretnie

– pyta publicysta Dawid Książek. 

Kibicuję mocno Izraelowi w jego walce, tym bardziej oburzają mnie takie wypowiedzi. Swoją butą karmicie rosnące nastroje antysemickie w Europie, a Polakom kiedy tylko możecie przyklejacie łatkę, bo zgodnie z linią waszego rządu ofiarą Holokaustu mogą być tylko Żydzi

– pisze Samuel Pereira. 

Czytaj również: Czarne chmury wokół von der Leyen ws. Pfizergate. Tymczasem Polska… wycofuje skargę


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Brukselska policja rozbiła konserwatywną konferencję z udziałem Ordo Iuris z ostatniej chwili
Brukselska policja rozbiła konserwatywną konferencję z udziałem Ordo Iuris

Po dwóch godzinach obrad policja belgijska wkroczyła do centrum konferencyjnego Claridge w centrum Brukseli i zamknęła obrady spotkania europejskich konserwatystów zwanego NatCon, w których uczestniczą Mateusz Morawiecki, Victor Orban, Nigel Farage i kardynał Gerhard Mueller – informuje w mediach społecznościowych dr Rafał Brzeski, ekspert ds. wojny informacyjnej, służb specjalnych i terroryzmu, publicysta m.in Tysol.pl.

Dyrektywa budynkowa to nie tylko zamach na własność. Czy naprawdę chcemy być niewolnikami? Wiadomości
Dyrektywa budynkowa to nie tylko zamach na własność. Czy naprawdę chcemy być niewolnikami?

Rada UE formalnie przyjęła w piątek zmienioną dyrektywę w sprawie charakterystyki energetycznej budynków, której oficjalnym celem jest pomoc w ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych i ubóstwa energetycznego w UE. Problem w tym, że wygeneruje ona kryzys, jakiego Europa nie widziała chyba nigdy, prowadząc nie tylko do ubóstwa energetycznego, ale do masowej utraty własności przez obywateli UE, która przejdzie w ręce „inwestorów” z wielkich korporacji zgodnie z planem zapisanym w Manifeście z Ventotene Altiero Spinellego i Ernesta Rossiego.

Żona Macieja Wąsika z postępowaniem dyscyplinarnym w pracy z ostatniej chwili
Żona Macieja Wąsika z postępowaniem dyscyplinarnym w pracy

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Maciej Wąsik poinformował, że wobec jego żony Romy Wąsik wszczęto postępowanie dyscyplinarne. Małżonka polityka pracuje w instytucji publicznej.

Niepokojące doniesienia w sprawie znanego aktora. Nie wróci do obsady popularnego serialu z ostatniej chwili
Niepokojące doniesienia w sprawie znanego aktora. Nie wróci do obsady popularnego serialu

Media obiegły niepokojące informacje w sprawie znanego aktora. Konieczna operacja.

Rząd przyjął projekt zmian w Kodeksie pracy z ostatniej chwili
Rząd przyjął projekt zmian w Kodeksie pracy

MRPiPS poinformowało, że rząd przyjął we wtorek projekt zmian w Kodeksie pracy. Wdraża on dyrektywę UE ws. ochrony pracowników przed działaniem czynników rakotwórczych lub mutagenów. Dyrektywa rozszerza ich wykaz o substancje reprotoksyczne, czyli szkodliwe m.in. dla płodności i funkcji seksualnych.

Sensacyjne doniesienia. Robert Lewandowski nie będzie jedynym Polakiem w Barcelonie z ostatniej chwili
Sensacyjne doniesienia. Robert Lewandowski nie będzie jedynym Polakiem w Barcelonie

Reprezentantka Polski w piłce nożnej Ewa Pajor, występująca obecnie w VfL Wolfsburg, od nowego sezonu zagra w Barcelonie - informują niemieckie i hiszpańskie media. Transfer ma wynieść prawie pół miliona euro, co jest rekordem w historii kobiecej drużyny z Katalonii.

Nie żyje znany dziennikarz. Tuż przed śmiercią opublikował wpis z ostatniej chwili
Nie żyje znany dziennikarz. Tuż przed śmiercią opublikował wpis

We wtorek media poinformowały o śmierci Tomasza Świderka - doświadczonego dziennikarza, publicysty m.in dziennika "Rzeczpospolita", "Dzienniku Gazecie Prawnej" czy "Gazecie Wyborczej". Uwagę zwraca ostatni wpis dziennikarza opublikowany w mediach społecznościowych.

Spotkanie Duda–Trump w USA? Prezydent RP zabiera głos   z ostatniej chwili
Spotkanie Duda–Trump w USA? Prezydent RP zabiera głos

– Jeśli będzie możliwość, to tak, towarzysko się z nim (Donaldem Trumpem – red.) spotkam – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Według niemieckich mediów unijne termomodernizacje mają minimalny wpływ na zużycie energii z ostatniej chwili
Według niemieckich mediów unijne termomodernizacje mają minimalny wpływ na zużycie energii

Unia Europejska wyrażając potrzebę termomodernizacji starych budynków w ramach swoich ekologicznych założeń, całkowicie nie bierze pod uwagę tego, że ich wpływ na środowisko nie jest aż tak negatywny, jak może się wydawać. Niemiecki dziennik ekonomiczny „Handelsblatt” zwraca uwagę, że mieszkańcy starych, słabo ocieplonych budynków często zamiast mocno się dogrzewać, po prostu grubiej się ubierają i wcale nie zużywają więcej energii.

Wiadomości
Solidarność uczniowska - gdańscy licealiści pomagają młodszym kolegom

Solidarność uczniowska nie jedno ma imię. W Gdańsku jej przykładem jest projekt społeczny zrealizowany przez uczennice 1LO w Gdańsku. Licealistki pomagały swoim młodszym kolegom i koleżankom w nauce do pierwszego w ich życiu tak ważnego testu - egzaminu ósmoklasisty.

REKLAMA

W reakcji na zabicie przez Izraelczyków Damiana Sobola ambasador Izraela… atakuje polskich polityków

„Skrajna prawica i lewica w Polsce oskarżają Izrael o umyślne morderstwo” – skarży się w skandalicznym wpisie poświęconym zabiciu Polaka w Strefie Gazy przez izraelskie wojsko ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne. 
Ja'akow Liwne W reakcji na zabicie przez Izraelczyków Damiana Sobola ambasador Izraela… atakuje polskich polityków
Ja'akow Liwne / Wikipedia - CC BY-SA 4.0 / Szegrirut

Działająca w Strefie Gazy organizacja humanitarna World Central Kitchen (WCK) podała we wtorek, że siedmioro członków jej zespołu, m.in. z Polski, zginęło w izraelskim ataku. Wolontariusze zostali zabici podczas dostarczania Palestyńczykom pomocy żywnościowej, która przybyła kilka godzin wcześniej z Cypru.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu oświadczył, że był to „tragiczny przypadek nieumyślnego trafienia niewinnych ludzi” przez siły izraelskie.

Czytaj także: Ważna rozmowa Xi Jinping – Joe Biden. Biały Dom wydał komunikat

Szokujące ustalenia

Tymczasem informacje ujawnione przez izraelskiego publicystę „Haaretz” Aviego Scharfa wskazują na to, że atak dokonany przez izraelskie wojsko nie był przypadkowy. 

Były trzy uderzenia. Ci, którzy przeżyli pierwsze, wysiedli z uszkodzonego samochodu i przesiedli się do innego. Kilka sekund później w ich pojazd uderzył kolejny pocisk. Podjechał do nich trzeci samochód konwoju z pomocą, przeniesiono do niego rannych, którzy przeżyli drugi atak, ale potem wystrzelono trzeci pocisk. W ataku zginęło wszystkich siedmiu ochotników organizacji

– relacjonuje Scharf. 

„Zbrodnia wojenna”

Co informacja to „lepsza”. Okazuje się że lotnictwo Izraela czekało aż z uszkodzonego atakiem amunicji lotniczej małego wagomiaru pierwszego  pojazdu ranni przesiądą się do drugiego  pojazdu konwoju, ów też poraziło lotnictwo Izraela ale efekty chyba były niezadowalające dal IAF  bo poczekali aż trzeci pojazd który został podstawiony po rannych zacznie jechać do szpitala po czym poraziło ów większym ładunkiem z powietrza. Zabito wszystkich 7 wolontariuszy organizacji humanitarnej WCK i dopiero taki stan rzeczy zadowolił operatorów izraelskich dronów.  Było to celowe i metodyczne rażenie z powietrza ewakuowanych rannych. Do tego wolontariuszy organizacji humanitarnej których przejazd był zgłoszony do IDF. Delikatniej rzecz ujmując jest to zbrodnia wojenna. I trzeba to nazwać po imieniu [pisownia oryginalna – przyp. red.]

– komentuje ekspert ds. bezpieczeństwa Jarosław Wolski.

Czytaj również: Netanjahu kłamie? „To zbrodnia wojenna

Ambasador Izraela atakuje polskich polityków

Tymczasem ambasador Izraela w Polsce Jaakow Liwne opublikował na platformie X wpis, w którym zaatakował jednego z liderów Konfederacji Krzysztofa Bosaka.

Skrajna prawica i lewica w Polsce oskarżają Izrael o umyślne morderstwo we wczorajszym ataku, w skutek którego śmierć ponieśli członkowie organizacji humanitarnej, w tym obywatel Polski. Wicemarszałek Sejmu i lider Konfederacji Krzysztof Bosak twierdzi, że Izrael popełnia „zbrodnie wojenne” i terroryzuje organizacje humanitarne, aby zagłodzić Palestyńczyków. To ten sam Bosak, który do dziś nie zgodził się potępić masakry dokonanej przez Hamas 7 października i którego partyjny kolega, prawicowy ekstremista, zgasił gaśnicą chanukową menorę, którą zapaliliśmy w parlamencie w Warszawie. Wniosek: antysemici zawsze pozostaną antysemitami, a Izrael pozostanie demokratycznym Państwem Żydowskim, które walczy o swoje prawo do istnienia. Również dla dobra całego świata zachodniego

– napisał Liwne. 

Wpis ambasadora doczekał się ostrej odpowiedzi publicystów, polityków i internautów. 

Izraelski dziennikarz, który pisze, że dla pewności ataku dokonywano trzy razy, jest antysemitą? Czy może ktoś tu kłamie?

– spytał red. naczelny Tysol.pl Cezary Krysztopa.

Pana bezczelność jest ogromna, w Polsce mamy takie mądre przysłowie, że mowa jest srebrem a milczenie zlotem, więc dziś powinien się Pan ozłocić ‼️

– napisał były sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.  

A jakież to dobro spotkało świat zachodni ze strony Żydów i Izraela? Proszę odpowiedzieć konkretnie

– pyta publicysta Dawid Książek. 

Kibicuję mocno Izraelowi w jego walce, tym bardziej oburzają mnie takie wypowiedzi. Swoją butą karmicie rosnące nastroje antysemickie w Europie, a Polakom kiedy tylko możecie przyklejacie łatkę, bo zgodnie z linią waszego rządu ofiarą Holokaustu mogą być tylko Żydzi

– pisze Samuel Pereira. 

Czytaj również: Czarne chmury wokół von der Leyen ws. Pfizergate. Tymczasem Polska… wycofuje skargęOceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe