Szukaj
Konto

Szczecin: Kierowca wjechał w grupę ludzi i uciekł. Wielu rannych

01.03.2024 15:50
Miejsce wypadku na Placu Rodła w Szczecinie
Źródło: fot. PAP/Marcin Bielecki
Komentarzy: 0
W piątek około godz. 15 doszło do wypadku na Placu Rodła w Szczecinie. Kierowca prowadzący samochód osobowy wjechał w grupę ludzi na przejściu dla pieszych. Rośnie liczba rannych.

AKTUALIZACJA: Liczba rannych wzrosła do 19 osób. Dwie osoby są w stanie ciężkim. Dwie osoby w stanie krytycznym.

Kierowca został zatrzymany

Mł. asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie poinformował, że jest to "33-letni mężczyzna, mieszkaniec Szczecina". - Nie był to żaden akt terrorystyczny. Kierowca jest narodowości polskiej - powiedział policjant.

Rzecznik prasowy szczecińskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak przekazał, że wszystko wskazuje na to, iż kierowca "celowo wjechał w grupę pieszych".

CZYTAJ TAKŻE: Najbardziej skompromitowani członkowie rządu Tuska do dymisji?

Kierowca wjechał w grupę ludzi

Rozpędzone auto wjechało na chodnik i potrąciło ludzi, którzy przechodzili na zielonym. Zrobił to celowo... Nawet się nie zatrzymał, po prostu pojechał dalej (…) Wszędzie leżą ludzie po wypadku. Nadal udzielana jest pomoc. Po porostu przejechał przez środek i dalej ruszył ulicą, jak gdyby nigdy nic

- cytuje świadków wypadku szczeciński serwis.

CZYTAJ TAKŻE: Incydent z polskim ambasadorem na pogrzebie Nawalnego

Komentarzy: 0
Data publikacji: 01.03.2024 15:50
Źródło: Polsat News