Nowe otwarcie w Castoramie?

"Obie strony zadeklarowały chęć dialogu i współpracy. Pracodawca przekazał nam wszystkie niezbędne dokumenty, o które prosiliśmy, oraz wstępnie omówiliśmy zasady współpracy" - informują związkowcy. Po okresie wakacyjnym planowane jest kolejne spotkanie przedstawicieli pracowników z zarządem. Jednak już teraz członkowie NSZZ "S" cieszą się ze spotkania i mają nadzieję, że nowe otwarcie pozwoli wypracować i ustalić wiele korzystnych rozwiązań dla wszystkich pracowników firmy.
Przypomnijmy, na przełomie czerwca i lipca tego roku po ponad 900 dniach procesów i pozostawania bez pracy trójka z dziesięciu zwolnionych członków komisji Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" przy Castorama Polska sp. z o.o. wróciła do pracy. "Solidarność wygrała, wygrała też sprawiedliwość i prawda, dzięki czemu nie doszło do zniszczenia naszej organizacji. Sąd potwierdził nasze zdanie o bezprawności zwolnień działaczy, jakich dopuścił się pracodawca" - informowali wówczas związkowcy z Castoramy.
Szerzej na temat ich losów pisaliśmy w numerze 28. "Tygodnika Solidarność".
Komentarze
O Solidarności w sektorze kreatywnym. Nowy numer "Tygodnika Solidarność"

Kongres Pracy 2026 w Gdańsku. Debaty o świecie pracy z perspektywy pracowników

Grzegorz Majewski odznaczony medalem „Pro Patria”

Warsztaty i "Szkoła Protestu". Przed nami Forum Młodych NSZZ „Solidarność”

Z. Sikorski: Układy zbiorowe w przemyśle rolno-spożywczym to priorytet
