"Godny wybór" Emerytura to prawo a nie obowiązek. Spotkanie w Poznaniu

W całej Polsce organizowane są spotkania w ramach kampanii "Godny wybór – przywrócenie wieku emerytalnego”. Dziś konferencja odbędzie się w Poznaniu.
Spotkanie odbedzie się w Wyższej Szkole Bankowej (Poznań, ul. Powstańców Wielkopolskich 2a). Początek o godz. 15.00, wcześniej o godz. 14.30 odbędzie się brefing prasowy.
Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyka. Wstęp wolny. Na spotkanie zaprasza Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność.
Kampania "Godny wybór - przywrócenie wieku emerytalnego" współorganizowana jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarię Prezydenta RP oraz NSZZ "Solidarność" i ma na celu wyjaśnienie, że przejście na emeryturę to prawo, a nie obowiązek, a także podkreślenie braku zagrożeń w związku z obniżeniem wieku emerytalnego. Ustawa w tej sprawie wchodzi w życie 1 października 2017 r.
Do udziału w konferencji zaproszeni są wszyscy zainteresowani tematyka. Wstęp wolny. Na spotkanie zaprasza Zarząd Regionu Wielkopolska NSZZ Solidarność.
Kampania "Godny wybór - przywrócenie wieku emerytalnego" współorganizowana jest przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Kancelarię Prezydenta RP oraz NSZZ "Solidarność" i ma na celu wyjaśnienie, że przejście na emeryturę to prawo, a nie obowiązek, a także podkreślenie braku zagrożeń w związku z obniżeniem wieku emerytalnego. Ustawa w tej sprawie wchodzi w życie 1 października 2017 r.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 22.05.2017 16:48
Komentarze
Kongres Pracy 2026 w Gdańsku. Debaty o świecie pracy z perspektywy pracowników
23.03.2026 10:53

Komentarzy: 0
22 kwietnia 2026 roku w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbędzie się Kongres Pracy – wydarzenie, które ma szansę stać się jednym z najważniejszych punktów debaty o przyszłości rynku pracy w Polsce. Organizatorzy stawiają w centrum pracownika i jego prawa w obliczu dynamicznych zmian gospodarczych i społecznych.
Czytaj więcej
Grzegorz Majewski odznaczony medalem „Pro Patria”
13.03.2026 21:20

Komentarzy: 0
Grzegorz Majewski, należący do NSZZ „Solidarność” odebrał medal „Pro Patria” za szczególne zasługi w pielęgnowaniu historii o polskiej drodze do wolności. Uroczystość miała miejsce w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Czytaj więcej
Warsztaty i "Szkoła Protestu". Przed nami Forum Młodych NSZZ „Solidarność”
13.03.2026 21:03

Komentarzy: 0
Forum Młodych NSZZ „Solidarność” w tym roku odbędzie się w dniach 16–17 kwietnia 2026 r. w Spale. Spotkanie przyjmie formułę warsztatową połączoną z terenową grą strategiczną „Szkoła Protestu”, której celem jest rozwijanie kompetencji organizacyjnych młodych działaczy związkowych.
Czytaj więcej
Z. Sikorski: Układy zbiorowe w przemyśle rolno-spożywczym to priorytet
05.03.2026 12:20

Komentarzy: 0
W Warszawie w dniach 4 – 5 marca pod patronatem Europejskiej Federacji Związków Zawodowych ds. Żywności, Rolnictwa i Turystyki odbyła się międzynarodowa konferencja „Wzmocnienie dialogu społecznego w sektorze rolno-spożywczym”. Wydatny udział w konferencji miał Krajowy Sekretariat Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność". Przewodniczący sekretariatu spożywców Zbigniew Sikorski w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” podsumował dwudniowe spotkanie.
Czytaj więcej
W Regionie Mazowsze "S" odbyła się konferencja "Dwa światy – jedna ulica''. Ratujmy warszawskie taksówki
25.02.2026 22:12

Komentarzy: 0
W siedzibie Regionu Mazowsze 25 lutego odbyła się konferencja panelowa, "Dwa światy – jedna ulica''. Ratujmy warszawskie taksówki. Była to konferencja przełomowa, podczas której przy jednym stole usiedli przedstawiciele przewoźników aplikacyjnych oraz tradycyjni taksówkarze.
Czytaj więcej