Biskupi apelują: 15 sierpnia Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią

Przewodniczący Episkopatu poprosił w Apelu, aby w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny modlić się za poszkodowanych w powodzi, "prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi". "Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przekazane potrzebującym" - zaapelował przewodniczący KEP.
Pełny tekst Apelu Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o pomoc dla Słowenii
Od kilku dni Słowenia zmaga się ze skutkami jednej z największych powodzi ostatnich dekad. Po wodą znalazło się dwie trzecie kraju, a straty szacowane są na setki milionów Euro.
Już po pierwszych doniesieniach o skutkach kataklizmu, Kościół w Polsce - za pośrednictwem Caritas Polska - pospieszył z pomocą poszkodowanym. Docierają do nas jednak dalsze prośby o wsparcie.
Mając na uwadze rozmiar zniszczeń i odpowiadając na prośby o pomoc, pragnę zaapelować do wszystkich ludzi dobrej woli, aby 15-ty sierpnia był Dniem Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pragniemy modlić się za poszkodowanych w powodzi, prosząc dla nich o nadzieję, siły i środki materialne, niezbędne w walce ze skutkami powodzi.
Proszę, aby tego dnia, podczas wszystkich Mszy świętych modlić się w intencji poszkodowanych, a przed kościołami zorganizować zbiórkę funduszy, które - za pośrednictwem Caritas Polska - zostaną przekazane potrzebującym.
Wszystkich Darczyńców zapewniam o mojej wdzięczności, udzielając pasterskiego błogosławieństwa.
+ Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, dnia 11 sierpnia 2023 roku
BP KEP, aw / Warszawa
Abp Gądecki: Zakaz spowiedzi? Jak za czasów stalinizmu

Abp Gądecki informuje o reakcji Franciszka na złożoną przez niego rezygnację

Prof. Boštjan M. Turk: Ursula von der Leyen i autorytarna pokusa Komisji Europejskiej

"Nie ugiął się i nie załamał". Abp Gądecki o szansach na beatyfikację abp. Antoniego Baraniaka

Abp Gądecki na Mszy pogrzebowej: Śp. Patryk Michalski był strażakiem z krwi i kości
