Szukaj
Konto

Zbigniew Ziobro w siedzibie PiS. Wygłosił oświadczenie zdalnie

Zbigniew Ziobro
Źródło: fot. PAP/Albert Zawada
W piątek Prawo i Sprawiedliwość poinformowało o oświadczeniu Zbigniewa Ziobry w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej. Były minister sprawiedliwości nie pojawił się jednak w budynku osobiście, tylko wygłosił swoje przemówienie zdalnie.
Co musisz wiedzieć
  • Zbigniew Ziobro nie pojawił się osobiście na Nowogrodzkiej, lecz wygłosił oświadczenie zdalnie z zagranicy.
  • Były minister sprawiedliwości oświadczył, że pozostaje za granicą, ponieważ chce "oprzeć się bezprawiu" obecnych władz.
  • Zapowiedział powrót do Polski "w ciągu kilku godzin", jeśli będzie miał gwarancję niezależności sądów i uczciwego procesu.

 

Tuż po godz. 13 Prawo i Sprawiedliwość poinformowało, że wiceprezes PiS i były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro wygłosi oświadczenie. "Siedziba Prawa i Sprawiedliwości, ul. Nowogrodzka 84/86 w Warszawie" - podano w komunikacie.

Zdalne przemówienie Ziobry

Okazuje się, że Zbigniew Ziobro nie pojawił się w siedzibie PiS osobiście, tylko wygłosił swoje przemówienie zdalnie.

- Zdecydowałem się oprzeć bezprawiu, dlatego zostałem za granicą. Natychmiast wrócę do Polski, jeśli będę miał podstawy sądzić, że sądy działają niezależnie od tej władzy - powiedział były minister sprawiedliwości.

Polityk zadeklarował, że pojawi się w kraju "w ciągu kilku godzin", gdy będzie miał gwarancję uczciwego procesu.

- Po pierwsze, jeżeli zostanie przywrócony losowy przydział spraw sędziom, tak jak tego bezwzględnie wymaga ustawa, a nie dobiera się po dyktando ludzi ministra zaufanych ministra Żurka (...) Po drugie, zostaną przywróceni do pracy nielegalnie odwołani prezesi sądów, w tym Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego w Warszawie, oraz przywróceni do orzekania liczni sędziowie wydziałów karnych bezpodstawnie i bezprawnie odsunięci od orzekania - zaznaczył Ziobro.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.12.2025 15:16
Źródło: X / Onet