Szukaj
Konto

[video] "Nie odpuścimy ci Izraela debilu". Lewaccy aktywiści przeprowadzili wywiad z Krzysztofem Śmiszkiem

21.05.2021 01:51
Krzysztof Śmiszek rozmawia ze
Źródło: Screen TT Waldemar Krysiak
Komentarzy: 0
Lewaccy aktywiści z "kolektywu" "Stop Bzdurom" spotkali Krzysztofa Śmiszka, posła Wiosny/ Lewicy, prywatnie partnera Roberta Biedronia. Zadali mu pytanie o to co sądzi o "sexworku" czyli o prostytucji. Jak się okazało, pytanie było pułapką. Film opublikowany został na Instagramie.

- Dzisiaj partia do której należę dała wpis bardzo mocny. Ja jestem osobą, która będzie ostatnią osobą, która będzie ingerowała w to, czy ktoś będzie zarabiać pieniądze w taki czy w inny sposób. Ja uważam, że my politycy powinniśmy stworzyć takie ramy prawne, aby osoby, które wybrały taki sposób zarabiania pieniędzy, były po pierwsze bezpieczne, po drugie żeby miały zapewnione takie warunki, w których ich sytuacja nie będzie nadużywana, a po trzecie, jestem zwolennikom tego aby ta sytuacja była uregulowana prawem. I żeby osoby pracujące w ten sposób, najzwyczajniej w świecie płaciły podatki i utrzymywały nasze państwo (...) Absolutnie, pełna dekryminalizacja.

- mówił Krzysztof Śmiszek aktywistom, z których jedna to tzw. "Łania" znana jako partnerka, czy też jedna z partnerek Michała Szutowicza ps. "Margot".

- A w jaki sposób odniesie się Pan w takim razie do wpisów, które polubił pana asystent, o tym, że trzeba "wyprowadzać z sexworku"?

- zapytali wtedy aktywiści

- Nie wiem który asystent, ale przeprowadzę z nim rozmowę, tak aby działał zgodnie z poglądami swojego szefa.

- odpowiedział Śmiszek i oddalił się w kierunku Sejmu

- Słyszeliście z pierwszej ręki, to był pan Śmiszek, ucieka

- mówi na nagraniu "Łania".

- Ucieka. Śmiszek wróć!

-dodaje drugi aktywista

- Kochamy cię

- szydzi "Łania"

- Nie odpuścimy ci Izraela debilu

- mówi drugi aktywista

I udają się w kierunku pikiety z flagą Palestyny

Aktywistom chodzi o wpis aktywisty miejskiego Patryka Spalińskiego, który napisał:

- Jestem lewicowcem i nigdy nie uważałem sexwork za coś, co powinno się normalizować czy promować. Nigdy nie obrażę, ani nie potepię pracownic i pracowników seksualnych, ponieważ to nie jest ich wina, że zarabiają jak zarabiają. Ale z sexworku należy pomagać wyjść.

I co polubił Adam Kudyba, asystent Krzysztofa Śmiszka.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.05.2021 01:51
Źródło: Instagram, Twitter