Tomasz Komenda chce 10 mln zł odszkodowania za 18 lat życia w więzieniu

- Państwo musi ponieść konsekwencje tego, że na 18 lat wsadziło do więzienia niewinnego człowieka i zniszczyło mu całą młodość - powiedział obrońca Tomasza Komendy, mec. Zbigniew Ćwiąkalski. Zapowiedział, że będzie domagał się ponad 10 mln zł odszkodowania.
Musi mi powiedzieć, w jakich zakładach karnych przebywał, w jakich celach, jak był traktowany przez współwięźniów. Człowiek z takimi zarzutami, z taką kwalifikacją prawną jest traktowany najgorzej jak można - powiedział mecenas Ćwiąkalski.
Będziemy żądać dużej kwoty. Mogę w tej chwili powiedzieć, na pewno chcę, żeby było to ponad 10 mln zł. Szczegółami będziemy się dopiero zajmowali. Właściwy jest tutaj Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Od dzisiejszego dnia mamy rok na złożenie takiego wniosku. Wniosek musi uwzględniać zarówno kwestie związane z odszkodowaniem, czyli z tym co się wiąże z rzeczywistą utratą wynagrodzenia w tym okresie; zadośćuczynienie za krzywdy moralne też musi być osobno potraktowane - dodał Ćwiąkalski.
- Ja jestem od dzisiaj wolnym człowiekiem, a osoby, które mnie wrobiły, będą piętno nosić do końca swojego życia. Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego, żeby te osoby usiadły na ławie oskarżonych, żeby choć przez chwilę poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat - powiedział Komenda na konferencji prasowej.
Źróło: RMF24.pl
Będziemy żądać dużej kwoty. Mogę w tej chwili powiedzieć, na pewno chcę, żeby było to ponad 10 mln zł. Szczegółami będziemy się dopiero zajmowali. Właściwy jest tutaj Sąd Okręgowy we Wrocławiu. Od dzisiejszego dnia mamy rok na złożenie takiego wniosku. Wniosek musi uwzględniać zarówno kwestie związane z odszkodowaniem, czyli z tym co się wiąże z rzeczywistą utratą wynagrodzenia w tym okresie; zadośćuczynienie za krzywdy moralne też musi być osobno potraktowane - dodał Ćwiąkalski.
- Ja jestem od dzisiaj wolnym człowiekiem, a osoby, które mnie wrobiły, będą piętno nosić do końca swojego życia. Nie spocznę, dopóki nie zrobię tego, żeby te osoby usiadły na ławie oskarżonych, żeby choć przez chwilę poczuły to, co ja czułem przez osiemnaście lat - powiedział Komenda na konferencji prasowej.
Źróło: RMF24.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 16.05.2018 20:52
Komentarze
Podczas posiedzenia rządu Tusk mówił o "ustawach pełnych nadziei, w duchu Świąt"
23.12.2025 15:19

Komentarzy: 0
Chcemy, żeby wszyscy mieli wreszcie w Polsce prawo do sądu bezstronnego, niepolitycznego, szybko działającego, którego wyroków nikt nie będzie kwestionował i mam nadzieję, że to jest bardzo poważny krok w tę stronę – mówił dzisiaj Donald Tusk podczas przedświątecznego posiedzenia rządu.
Czytaj więcej
Zbigniew Ziobro przebywa w Brukseli. "Niech unieważnią mi akt urodzenia"
19.12.2025 14:09
Bodnar zapowiada możliwy akt oskarżenia wobec Mateusza Morawieckiego
11.12.2025 21:37

Komentarzy: 0
W rozmowie z RMF FM Adam Bodnar ponownie oceniał działania rządu i Trybunału Konstytucyjnego, a także odniósł się do możliwego aktu oskarżenia wobec byłego premiera Mateusza Morawieckiego. W wywiadzie padło wiele stanowczych deklaracji.
Czytaj więcej
„Oddajcie pieniądze pracownikom sądów”. Przedstawicielki związków zawodowych rozpostarły w Sejmie wymowny transparent
05.12.2025 21:10

Komentarzy: 0
Podczas piątkowych obrad Sejmu Edyta Odyjas z MOZ NSZZ „Solidarność” Pracowników Sądownictwa i Prokuratury i Urszula Łobodzińska z KNSZZ „Ad Rem” z galerii sejmowej rozpostarły transparent z hasłem dotyczących wynagrodzeń: "Oddajcie pieniądze pracownikom sądów".
Czytaj więcej
Piłkarz Ekstraklasy aresztowany w związku z zarzutem gwałtu
01.12.2025 21:39

