Rzecznik PO o Konfederacji: „To partia protofaszystowska”

Nie wiem, czym tak naprawdę dzisiaj jest Konfederacja, to, co widzę, to jednak wciąż jest partia protofaszystowska bardziej niż demokratyczna
- powiedział rzecznik PO, zapytany o możliwość współpracy z Konfederacją. Dodał, że widzi tam poglądy dotyczące kultu siły, antysemityzmu, pogardy dla słabszych.
Ja tam nie widzę hajlowania dzisiaj, chociaż w młodości część działaczy wykonywała takie ruchy, ale widzę takie poglądy protofaszystowskie, dotyczące kultu siły, dotyczące antysemityzmu, dotyczące właśnie pogardy dla słabszych. (…) Sami widzimy te wypowiedzi. Chociażby pan [Grzegorz - red.] Braun na ostatniej konwencji programowej. Kiedy wznosił antysemickie hasła, pan [Sławomir - red.] Mentzen klaskał
- mówił Jan Grabiec.
"Najważniejsza wygrana z PiS-em"
Polityk podkreślił także, że najważniejszym przeciwnikiem w tych wyborach jest Prawo i Sprawiedliwość.
Najważniejsza jest wygrana z PiS-em, to jest nasze zadanie i tutaj nie zatrzymamy się w pół kroku, bez względu na to, co się będzie działo wokół, bo nie wyobrażam sobie tworzenia rządu opozycyjnego w momencie, kiedy przewaga w liczbie mandatów będzie wynosiła jeden czy dwa mandaty, a wybory wygra PiS
- podkreślił Grabiec.
Komentarze
PiS zyskuje po ruchu z Czarnkiem, Konfederacja traci. Nowy sondaż
Ewa Zajączkowska-Hernik zmienia barwy. Rzecznik Konfederacji mówi wprost
Ewa Zajączkowska-Hernik ogłosiła zmiany. Doszło do "samowykluczenia" z partii?
Nowy sondaż. KO ze spadkiem, PiS odrabia straty, 5 partii w Sejmie

Premier z Lublina. Czy Przemysław Czarnek poprowadzi PiS do zwycięstwa?



