Rusza Mieszkanie Plus! Kolejny, wielki programu społeczny Rządu

Premier Beata Szydło: Rozpoczynamy realizację programu Mieszkanie Plus. Uruchamiamy pilotaż w 17 miastach "Mieszkanie Plus staje się faktem. Rozpoczynamy wielki program mieszkaniowy dla polskich rodzin i Polaków. Dla tych wszystkich, którzy marzą o własnych mieszkaniach" – mówiła premier Beata Szydło w Katowicach. Inicjatywa jest realizacją kolejnej obietnicy złożonej przez premier w expose.
Realizacja marzeń przeciętnej polskiej rodziny o własnym mieszkaniu
"Ten pilotaż, to jest oferta, którą kierujemy do polskich rodzin, młodych ludzi, do klasy średniej, do tych wszystkich, którzy chcą mieć własne mieszkanie i potrzebują mieszkania, by myśleć o przyszłości swojej rodziny. Młodych ludzi, którzy chcą mieć dzieci i zakładać rodziny. Dla wszystkich tych, to jest szansa na to, by mieć swoje mieszkanie, w krótkim czasie, w cenie, która nie przekracza możliwości finansowych tych osób" - powiedziała szefowa rządu. Jak poinformowała premier, program będzie realizowany z samorządami i przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego.
"Rząd PiS wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą inwestować i chcą realizować swoje marzenia. My pomagamy w realizacji tych marzeń i wiemy doskonale, że sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego mamy wiarygodnych parterów. To samorządowcy" - stwierdziła Beata Szydło.
Inauguracja programu Mieszkanie Plus odbyła się w środę w Katowicach, gdzie podpisano listy intencyjne dla siedmiu miejscowości. Premier Beacie Szydło towarzyszyli wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i prezydent Katowic Marcin Krupa. Dziś w różnych miejscach w kraju, podpisywane były kolejne listy intencyjne w sprawie realizacji pilotażu programu.
17 miast w pilotażu programu Mieszkanie Plus
Pilotaż programu "Mieszkanie plus", uruchamiany w środę, dotyczy:
Katowic (woj. śląskie),
Tychów (woj. śląskie),
Trzebini (woj. małopolskie),
Skawiny (woj. małopolskie),
Gliwic (woj. śląskie),
Wałbrzycha (woj. dolnośląskie),
Chorzowa (woj. śląskie),
Poznania (woj. wielkopolskie),
Kobyłki (woj. mazowieckie),
Nowej Dęby (woj. podkarpackie),
Stalowej Woli (woj. podkarpackie),
Radomia (woj. mazowieckie)
Wrześni (woj. wielkopolskie)
Białej Podlaskiej (woj. lubelskie),
Pelplina (woj. pomorskie),
Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie),
Dębicy (woj. podkarpackie).
Program Mieszkanie Plus
Program Mieszkanie Plus to kolejny, bardzo ważny element wsparcia polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Zapewnienie mieszkania stanowi podstawę do tworzenia bezpiecznej ich przyszłości. Program jest skierowany do wszystkich Polaków.
Program Mieszkanie Plus opiera się na 3 filarach:
"Ten pilotaż, to jest oferta, którą kierujemy do polskich rodzin, młodych ludzi, do klasy średniej, do tych wszystkich, którzy chcą mieć własne mieszkanie i potrzebują mieszkania, by myśleć o przyszłości swojej rodziny. Młodych ludzi, którzy chcą mieć dzieci i zakładać rodziny. Dla wszystkich tych, to jest szansa na to, by mieć swoje mieszkanie, w krótkim czasie, w cenie, która nie przekracza możliwości finansowych tych osób" - powiedziała szefowa rządu. Jak poinformowała premier, program będzie realizowany z samorządami i przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego.
"Rząd PiS wychodzi naprzeciw tym, którzy chcą inwestować i chcą realizować swoje marzenia. My pomagamy w realizacji tych marzeń i wiemy doskonale, że sami nie jesteśmy w stanie tego zrobić, dlatego mamy wiarygodnych parterów. To samorządowcy" - stwierdziła Beata Szydło.
Inauguracja programu Mieszkanie Plus odbyła się w środę w Katowicach, gdzie podpisano listy intencyjne dla siedmiu miejscowości. Premier Beacie Szydło towarzyszyli wicepremier oraz minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, a także minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk i prezydent Katowic Marcin Krupa. Dziś w różnych miejscach w kraju, podpisywane były kolejne listy intencyjne w sprawie realizacji pilotażu programu.
17 miast w pilotażu programu Mieszkanie Plus
Pilotaż programu "Mieszkanie plus", uruchamiany w środę, dotyczy:
Katowic (woj. śląskie),
Tychów (woj. śląskie),
Trzebini (woj. małopolskie),
Skawiny (woj. małopolskie),
Gliwic (woj. śląskie),
Wałbrzycha (woj. dolnośląskie),
Chorzowa (woj. śląskie),
Poznania (woj. wielkopolskie),
Kobyłki (woj. mazowieckie),
Nowej Dęby (woj. podkarpackie),
Stalowej Woli (woj. podkarpackie),
Radomia (woj. mazowieckie)
Wrześni (woj. wielkopolskie)
Białej Podlaskiej (woj. lubelskie),
Pelplina (woj. pomorskie),
Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie),
Dębicy (woj. podkarpackie).
Program Mieszkanie Plus
Program Mieszkanie Plus to kolejny, bardzo ważny element wsparcia polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Zapewnienie mieszkania stanowi podstawę do tworzenia bezpiecznej ich przyszłości. Program jest skierowany do wszystkich Polaków.
Program Mieszkanie Plus opiera się na 3 filarach:
- mieszkaniach budowanych na gruntach skarbu państwa (Narodowy Fundusz Mieszkaniowy),
- wsparciu budownictwa społecznego,
- wsparciu oszczędzania na cele mieszkaniowe w ramach Indywidulanych Kont Mieszkaniowych.
Źródło: premier.gov.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 12.10.2016 21:02
Komentarze
Beata Szydło: „Cesarskie” zachowania von der Leyen budzą coraz większe oburzenie
09.03.2026 21:02

Komentarzy: 0
„Ursula von der Leyen nie ma żadnych uprawnień do reprezentowania Unii na zewnątrz” – skomentowała na platformie X eurodeputowana Beata Szydło poniedziałkową wideokonferencję Ursuli von der Leyen i przewodniczącego Rady Europejskiej Antonio Costy m.in. z przywódcami Zatoki Perskiej.
Czytaj więcej
Kolejni funkcjonariusze BOR podejrzani w śledztwie dotyczącym wypadku premier Szydło
09.03.2026 19:21

Komentarzy: 0
Do sześciu wzrosła liczba b. funkcjonariuszy BOR, którym Prokuratura Regionalna w Białymstoku przedstawiła zarzuty w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w postępowaniach po wypadku premier Beaty Szydło, do którego doszło w Oświęcimiu w 2017 r. Zarzuca im składanie w tych postępowaniach fałszywych zeznań.
Czytaj więcej
Jakubiak zapytany o Czarnka. "Albo Polska będzie, albo Polski nie będzie"
08.03.2026 19:18

Komentarzy: 0
– Bardzo podoba mi się zerojedynkowość, bo i czas jest zerojedynkowy. Albo Polska będzie, albo Polski nie będzie. Dla mnie to jest jasne, że zbliża się moment, kiedy dobiegniemy do mety: albo oni wygrają ten bieg i Polski nie będzie, albo my wygramy ten bieg i Polska będzie – twierdzi poseł Marek Jakubiak pytany o kandydata PiS na premiera.
Czytaj więcej
Przemysław Czarnek kandydatem na premiera. Jest decyzja Komitetu Politycznego PiS
07.03.2026 18:15
Przemysław Czarnek kandydatem PiS na premiera. Jest komentarz Tuska
07.03.2026 17:43

