Szukaj
Konto

"Rozpoczęły się pierwsze loty ewakuacyjne Mińsk - Bagdad dla migrantów"

02.11.2021 18:16
TU-154 linii Belavia
Źródło: Wikipedia GFDL1.2 Konstantin von Wedelstaedt
Komentarzy: 0
Trwa kryzys na granicy polsko-białoruskiej. Białoruskie służby w ramach hybrydowej operacji "Śluza" dowożą nad granicę z Polską imigrantów. W tym samym czasie aktywiści, politycy opozycji i "wiodące media" w Polsce rozpętują histerię mającą postponować polskich żołnierzy i funkcjonariuszy i de facto udrożnić kanał przemytu ludzi do Polski.

- Rozpoczęły się pierwsze loty ewakuacyjne Mińsk-Bagdad dla niektórych migrantów. Wielu Irakijczyków chce bowiem powrócić z Białorusi do swojego kraju (...) Powodem jest fakt wielokrotnego nieudanego przejścia dobrze strzeżonej polskiej granicy oraz problemy logistyczne z zakwaterowaniem migrantów na Białorusi. Ważnym powodem są także coraz niższe temperatury w tym kraju

- pisze rzecznik Ministra - Koordynatora Służb Specjalnych Stanisław Żaryn

Czytaj więcej: "Zobacz jak imigranci spędzają wieczory w Mińsku". Szokujący film opublikowany na białoruskim opozycyjnym kanale

"Białoruś przerwała przyjmowanie wniosków wizowych...". Łukaszenka dławi się wywołaną przez siebie falą migracyjną?

Białorusini apelują do władz. Boją się imigrantów. Władze: "Nie ma imigrantów, to turyści"

Kryzys na granicy. W kierunku polskich żołnierzy został oddany strzał z pistoletu sygnałowego

Wybuch na polsko-białoruskim przejściu granicznym

Strzały, wybuchy, propaganda białoruskich służb

Prowokacje służb i żołnierzy białoruskich nie ograniczają się tylko do dowożenia imigrantów. W kierunku polskich żołnierzy i funkcjonariuszy kierowana jest broń, imigranci przy współudziale białoruskich służb niszczą polskie umocnienia graniczne, a ostatnio miał miejsce wybuch na przejściu granicznym w Kuźnicy, którego przyczyny nie zostały jeszcze wyjaśnione.

Warto również zwrócić uwagę na zbieżność kierunków propagandy białoruskiej - "puszczanie nagrań z krzykami i płaczem dzieci" z przekazem aktywistów i "wiodących mediów" oskarżających polskich żołnierzy i funkcjonariuszy o krzywdzenie dzieci imigrantów. Skuteczność tej propagandy prawdopodobnie spowoduje zwiększenie presji na tym kierunku i wzrost stopnia wykorzystania dzieci w operacji hybrydowej służb białoruskich.

Czytaj dalej: Wybuch na polsko-białoruskim przejściu granicznym

Komentarzy: 0
Data publikacji: 02.11.2021 18:16
Źródło: Twitter