Szukaj
Konto

Program naprawczy oparty na obniżce wynagrodzeń personelu? Pracownicy z COZL walczą o swoje

Program naprawczy oparty na obniżce wynagrodzeń personelu? Pracownicy z COZL walczą o swoje
Źródło: Fotolia
Komentarzy: 0
Program naprawczy oparty na obniżce wynagrodzeń personelu? To często spotykana taktyka. Tym razem o sprawiedliwość walczą pracownicy Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.
Izabela Kozłowska

Związkowcy z COZL nie zgadzają się na przeprowadzenie restrukturyzacji kosztem ich wynagrodzeń. Dlatego weszli z władzami placówki w spór zbiorowy. Prowadzona jest także akcja protestacyjna polegająca na podpisywaniu petycji, rozdawaniu ulotek informacyjnych oraz noszeniu przez personel biało-czerwonej opaski z napisem "protest". Negocjacje między dyrekcją COZL a związkami zawodowymi nie przyniosły skutków. Dlatego strona pracownicza wystąpiła o przydział mediatora.

Władze szpitala chcą, aby wynagrodzenia zostały zmniejszone od 20 do 50 proc. Obniżką uposażeń objętych miałoby być ponad 530 pracowników. - Pierwsze wypowiedzenia warunków płacy dla pracowników zostały już wręczone. W Solidarności jest 80 osób, które otrzymały wypowiedzenia. Teraz ich sprawą zajmą się nasi prawnicy po to, aby przygotować odpowiednie pozwy sądowe - mówi "Tygodnikowi Solidarność" Józef Krupa, szef "S" w Centrum Onkologii Ziemia Lubelska.



Komentarzy: 0
Data publikacji: 12.09.2017 12:00