Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. Jest komunikat
16.03.2026 14:53

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot Ił-20 – poinformowało w poniedziałek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Komunikat DORSZ
Jak przekazało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych w komunikacie, do zdarzenia miało dojść w piątek, 13 marca 2026 r.
Para dyżurna myśliwców MiG-29 Sił Powietrznych Polski dokonała skutecznego przechwycenia, identyfikacji wizualnej oraz eskortowania z rejonu odpowiedzialności samolotu Federacji Rosyjskiej, który wykonywał lot nad Morzem Bałtyckim.
- SAFE to przebiegły niemiecki biznesplan
- Pilny komunikat dla klientów Alior Banku
- Wyłączenia prądu w Małopolsce. Komunikat dla mieszkańców
- ZUS wydał pilny komunikat
- Wraz z wetem prezydenta ws. SAFE posypie się plan KE rabunku i neutralizacji Polski
- "Plan B" dla Ukrainy? Niech Zełenski sięgnie po pieniądze oligarchów
- Telus o sytuacji rolników: Drogie paliwo, drogie nawozy, tanie zboże i brak pomocy tego rządu
- TVN w cieniu wielkiej transakcji. Chińczycy wracają do gry
Rosyjski Ił-20 przechwycony
Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot Ił-20 realizujący dziewiątą w tym roku misję rozpoznawczą w międzynarodowej przestrzeni powietrznej, bez złożonego planu lotu i z wyłączonym transponderem.
W komunikacie podkreślono, że maszyna nie naruszyła polskiej przestrzeni powietrznej.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.03.2026 14:53
Źródło: X
ZUS wydał pilny komunikat
14.04.2026 12:27
Komunikat Straży Granicznej. Pilne doniesienia z granicy
13.04.2026 14:46

Komentarzy: 0
Straż Graniczna opublikowała najnowsze dane dotyczące sytuacji na granicach z Niemcami, Litwą i Białorusią. W dniach 10-12 kwietnia 2026 r. skontrolowano dziesiątki tysięcy osób i pojazdów. Odnotowano również odmowy wjazdu do Polski.
Czytaj więcej
Nowy komunikat GDDKiA. Utrudnienia dla kierowców
12.04.2026 14:07

Komentarzy: 0
W najbliższych dniach drogowcy rozpoczną prace w ciągu drogi krajowej nr 45 na obwodnicy Poborszowa i DK46 od obwodnicy Grabina do Jakubowic. Jak poinformował opolski oddział GDDKiA, w czasie prac obwodnica Poborszowa będzie zamknięta.
Czytaj więcej
Ważny komunikat IMGW dla mieszkańców 10 województw
12.04.2026 11:27
Komunikat dla mieszkańców woj. małopolskiego
12.04.2026 08:15

Komentarzy: 0
We wtorek w Mordarce (Małopolska) nastąpi przebicie głównego tunelu kolejowego o długości ponad 3,7 km, powstającego w ramach projektu Podłęże–Piekiełko. Będzie to najdłuższy tunel kolejowy w Polsce na obecnym etapie realizacji inwestycji.
Czytaj więcej
