Szukaj
Konto

Ograniczenie handlu w niedziele na antenie Polskiego Radia 24

17.10.2016 19:52
Ograniczenie handlu w niedziele na antenie Polskiego Radia 24
Źródło: pex
Komentarzy: 0
Przewodniczący Sekretariatu banków, handlu i ubezpieczeń NSZZ „Solidarność Alfred Bujara był gościem „Gospodarczego tematu dnia” na antenie Polskiego Radia 24, którego tematem był procedowany w Sejmie projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele.

Jak twierdzą przeciwnicy wprowadzenia tego ograniczenia, zmiany przyczynią się do zwolnień pracowników handlu. Pojawia się to wielkość 10-12 proc.

Z tymi zarzutami nie zgadza się Alfred Bujara, który podkreślał na radiowej antenie, że obecnie w handlu jest niedobór pracowników. Do tego, mamy najniższy poziom bezrobocia w historii.

Zdaniem Bujary, to właśnie teraz je dobry czas na wprowadzenie projektu w życie.

Odniósł się on także, do zarzutu o zmniejszeniu obrotów w sektorze handlowym. Ale i tu odpierał zastrzeżenia zaznaczając, że to czego Polacy nie kupią w niedzielę, kupią innego dnia . Mamy już takie doświadczenia przy okazji wprowadzania dodatkowych dni świątecznych w roku.

Całą rozmowę można wysłuchać tutaj: http://www.polskieradio.pl/130/2791/Artykul/1677259,Zakaz-handlu-w-niedziele-Bilans-zyskow-i-strat

Anna Grabowska

Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.10.2016 19:52