Szukaj
Konto

Nie będzie spotkania PKW ws. błędów niektórych komisji wyborczych

pilne, grafika własna
Źródło: Tysol
PKW nie zbierze się w poniedziałek, by zająć się rzekomymi nieprawidłowościami w liczeniu głosów oddanych w wyborach prezydenckich. Wcześniej Ryszard Kalisz informował o tym, że takie spotkanie miało się odbyć.
Co musisz wiedzieć
  • W sobotę Ryszard Kalisz informował, że w poniedziałek odbędzie się specjalne posiedzenie PKW.
  • Komisja miała się zająć rzekomymi nieprawidłowościami przy liczeniu głosów w wyborach prezydenckich.
  • PKW poinformowała w poniedziałek, że takie posiedzenie nie odbędzie się.

 

Rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej Marcin Chmielnicki przekazał w rozmowie z Polsat News, że nie odbędzie się spotkanie PKW ws. wpisów błędnych liczb głosów w protokółach niektórych OKW. Jak dodał, takie posiedzenie nie było planowane.

Uprzejmie informujemy, że w dniu dzisiejszym nie odbywa się Posiedzenie Państwowej Komisji Wyborczej

- przekazało z kolei Wirtualnej Polsce biuro prasowe Krajowego Biura Wyborczego.

Jak podaje Polsat News, jedynym planowanym wydarzeniem ma być wręczenie prezydentowi-elektowi Karolowi Nawrockiemu Uchwały w kwestii potwierdzenia wyniku wyborów prezydenckich. Uroczystość odbędzie się 11 czerwca o godz. 17:30 na Zamku Królewskim w Warszawie.

Komunikat od Ryszarda Kalisza

Przypomnijmy, że w sobotę jeden z członków PKW Ryszard Kalisz informował, że w związku z rzekomymi błędami w protokołach z II tury wyborów prezydenckich w poniedziałek miało się odbyć specjalne posiedzenie komisji.

Posiedzenie PKW dot. wpisów błędnych liczb głosów w protokółach niektórych OKW odbędzie 9 czerwca 2025 r. o godz. 17.00. Sąd Najwyższy rozstrzyga o ważności wyborów na Prezydenta RP na podstawie sprawozdania przedstawionego przez PKW oraz po rozpoznaniu protestów

- napisał na platformie X Ryszard Kalisz.

Wicenaczelna "GW" nie ma wątpliwości

Aleksandra Sobczak, wiceredaktor naczelna "Gazety Wyborczej", na antenie TVN24 stwierdziła, że "nie ma wątpliwości co do tego, że Karol Nawrocki wygrał wybory prezydenckie". Podkreśliła, iż uzyskał on o 369 591 głosów więcej niż Rafał Trzaskowski.

Nieprawidłowości? "To tylko setki głosów"

Według Sobczak skala uchybień jest marginalna: "dotyczy to najwyżej pojedynczych setek głosów". Jej zdaniem premier Donald Tusk słusznie chłodzi nastroje, by nie podsycać sporów.

Krytyka pod adresem Romana Giertycha

Sobczak w ostrych słowach oceniła działania mec. Romana Giertycha, nazywając go trollem internetowym. Słowa te wywołały hejt w mediach społecznościowych ze strony zwolenników Giertycha.

Karol Nawrocki wygrał i co do tego nie ma wątpliwości. Skala nieprawidłowości czy błędów zawinionych, to oczywiście trzeba rozliczyć, ona jest na tyle mała, że w żaden sposób nie może się przełożyć na zmianę wyniku wyborów, ale Donald Tusk słusznie tonuje te emocje, dlatego że ma w swoich szeregach trolli internetowych jak np. Roman Giertych, którzy zupełnie niepotrzebnie te emocje podsycają

- oświadczyła.

Druga tura wyborów prezydenckich

Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się w sierpniu 2025 r. Wówczas władzę w Pałacu Prezydenckim przejmie prezydent elekt Karol Nawrocki.

W drugiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich popierany przez PiS Karol Nawrocki uzyskał 50,89 proc. głosów. Kandydat KO Rafał Trzaskowski zdobył 49,11 proc. poparcia.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 09.06.2025 14:34
Źródło: polsatnews.pl / wp.pl