Męczący problem w Hiszpanii. To prawdziwa plaga

Hiszpania od tygodni zmaga się z suszą, ale nie tylko. Okazuje się, że na miejscu możemy doświadczyć frustracji związanej z plagą kleszczy, komarów i karaluchów. Te mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia ze względu na przenoszone wirusy.
Problem w Hiszpanii
Ten niepokojący stan rzeczy jest przede wszystkim wywołany wysoką temperaturą powietrza. Taka aura sprzyja rozwijaniu się groźnych dla człowieka insektów. Najgorsza sytuacja według doniesień mediów występuje w Katalonii, gdzie każdego roku przybywa mnóstwo turystów. Katalonia jest regionem geograficznym i krainą historyczną na Półwyspie Iberyjskim. W Barcelonie znajduje się jej ośrodek kulturalny oraz administracyjny. Narastanie problemu potwierdzają eksperci z Katalońskiego Stowarzyszenia Firm Sektora Zdrowia Środowiskowego. Przewidują oni, że sytuacja może stać się nie do zniesienia, kiedy to liczba owadów zwiększy się w przyszłych miesiącach.
Turyści powinni na siebie uważać
Władze zapewniły, że zrobią wszystko, co w ich mocy, by nie dopuścić do katastrofy. Uważać powinni na siebie nie tylko turyści, ale i mieszkańcy. Największy problem stanowić mają takie owady, jak przybyszka amerykańska, karaczan niemiecki, czy kleszcz afrykański.
Komentarze
Tragiczny finał wyprawy w Alpach. Nie żyje dwóch młodych turystów

Trudniejsze warunki w Bieszczadach. GOPR wydał komunikat dla turystów

Tragedia na Malediwach. Nie żyje pięciu turystów

Zamknęli dzieci w domu na 3,5 roku. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

Czarzasty: Pół miliona zalegalizowanych migrantów w Hiszpanii to wzór i szansa
