Kramek i Kozłowska odcinają się od Soku z Buraka. Poszło o Platformę Obywatelską

W kwietniu tego roku serwis tvp.info ujawnił związki hejterskiego profilu Sok z Buraka z mecenasem Romanem Giertychem. Dziennikarze portalu opublikowali wówczas zapisy rozmów pomiędzy prawnikiem a Mariuszem Kozakiem-Zagozdą. Okazało się, że twórca profilu aktywnie wspiera polityków Platformy Obywatelskiej.
Po publikacjach serwisu tvp.info poinformowano, że to Fundacja Otwarty Dialog, za którą stoją m.in. Bartosz Kramek i Ludmiła Kozłowska, przejmie zarządzanie Sokiem z Buraka. To jednak już przeszłość. Teraz fundacja ogłosiła, że odcina się od Soku z Buraka ponieważ nadal publikował "treści niezgodne z linią redakcyjną".
"Nie mogliśmy jednak akceptować postów służących bezpośredniemu promowaniu opozycyjnych polityków, w tym tych związanych z Platformą Obywatelską. Treści tego rodzaju, jako zespół redakcyjny, cenzurowaliśmy i usuwaliśmy, nie byliśmy natomiast w stanie całkowicie zapobiec ich cyklicznemu publikowaniu. Wynikało to z istniejących uprawnień administracyjnych oraz niekontrolowanej, samorzutnej aktywności redakcyjnej założycieli profilu, którym wydają się przyświecać inne cele. Nie mogliśmy pozbawić ich uprawnień edytorskich, a wobec ostatecznej odmowy przekazania nam tzw. »ownershipu« strony na Facebooku, poczuliśmy się zmuszeni do rezygnacji z dalszej odpowiedzialności za Sok" - napisano.
"Od dzisiaj Fundacja nie sprawuje już kontroli na profilami Soku i nie ponosi żadnej odpowiedzialności za publikowane na nich treści. Faktycznym podmiotem kontrolującym Sok z Buraka pozostaje portal Crowd Media (crowdmedia.pl) należący do spółki Mediana SA" - dodano.

Tagi
Plan Tuska na utrzymanie się przy władzy. Emocjonalna kampania „My kontra Oni”

Sieć Tuska. Jak powstał świat, w którym premier ma zawsze rację

Dwa lata rządów Donalda Tuska – nowy numer "Tygodnika Solidarność"

Senat dał setki tysięcy na fikcyjne „spotkania literackie”? W tle Fundacja Otwarty Dialog i zlikwidowane wydawnictwo

Konwencja zjednoczeniowa PO. Tusk oficjalnie przedstawił nową nazwę partii

