Komunikat dla mieszkańców Radomia

- 70 małych pacjentów zostanie przebadanych w mobilnym ambulansie
- Jedno z dzieci będzie 100-tysięcznym zbadanym w programie
- W tym samym czasie odbędzie się piknik i bezpłatne badania dla dorosłych
Darmowe badania USG - szansa na wykrycie nowotworów u najmłodszych
W piątek na Rynku w Radomiu przeprowadzona zostanie akcja bezpłatnych badań USG jamy brzusznej dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat. To element programu "Nie nowotworom u dzieci", realizowanego od 2005 roku przez Fundację Ronalda McDonalda.
Jego celem jest wczesne wykrywanie zmian nowotworowych i wad wrodzonych u najmłodszych pacjentów.
- Niemieckie firmy ruszyły na Polskę
- Nie żyje Jane Goodall. Wybitna badaczka miała 91 lat
- Ekspert po decyzji Żurka ws. sędziego Jakuba Iwańca: Minister nie ma prawa
- Orban alarmuje: "W Brukseli chcą wojny". Tusk o pieniądzach dla Ukrainy
- Ważny komunikat dla mieszkańców Wrocławia
- Papież: Nie możemy kochać Boga, gardząc jednocześnie Jego stworzeniami
- NFZ wydał pilny komunikat
- "Dezinformacja". Polskie wojsko dementuje doniesienia Ukraińców
- Były redaktor naczelny Telewizji Republika poprowadzi program w TVN
"Choroby rozwijają się bezobjawowo" - alarmują eksperci
Prezes Fundacji, Katarzyna Rodziewicz, zwróciła uwagę, że świadomość rodziców jest kluczowa.
Najważniejsza jest świadomość, że choroby u dzieci często rozwijają się bezobjawowo - dlatego badania przesiewowe są tak ważne
- podkreśliła. W mobilnym ambulansie zostanie przebadanych 70 dzieci. Jedno z nich będzie 100-tysięcznym pacjentem programu, który od 20 lat dociera do rodzin w całej Polsce.
Radom: badania dzieci i piknik dla rodzin
Badania USG mają na celu wykrycie wad nerek, schorzeń układu moczowego czy wczesnych zmian nowotworowych.
To daje nam szansę na szybkie i skuteczne wdrożenie odpowiedniego leczenia. Dlatego zachęcamy rodziców do skorzystania z tego rodzaju diagnostyki
- powiedziała wiceprezydent Radomia Marta Michalska-Wilk.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie piknik przygotowany przez Fundację Dobry Duszek, a dorośli w ramach projektu "Zdrowie w Radomiu - edukacja, profilaktyka, bezpieczeństwo" będą mogli skorzystać z konsultacji lekarskich, badań profilaktycznych, pomiaru cukru i ciśnienia, a także warsztatów o zdrowym stylu życia.
Komentarze
Zaginęła 14-letnia Antonina. Jest apel policji
Social media od 15. roku życia? Ten kraj wprowadza przełomowy zakaz

1,6 tys. turystów utknęło za granicą. Śledztwo umorzone

Ukrywał się 16 lat. Policja znalazła go w nietypowym miejscu
Niemcy boją się kosztów rodzicielstwa. Jest sondaż


