Kasia Nosowska sparodiowała znaną celebrytkę. Teraz ta żąda… 50 mln złotych

Kilka dni temu piosenkarka zamieściła w mediach społecznościowych nagranie, w którym zareklamowała napój roślinny marki Alpro (Danone). Spot w ironiczny sposób nawiązywał do 22-letniej modelki i influencerki Caroline Derpienski. W filmie Nosowska ubrana jest w czerwoną sukienkę, ma rozpuszczone blond włosy, dużo biżuterii, a także zbyt mocny makijaż.
"(…) za radą Pani Caroline spojrzałam w lustro, odoperowałam plastycznie twarz i idę do prawdziwej pracy, już dziś wieczorem" - oświadczyła na Instagramie artystka.
Derpienski zabiera głos
W środę do spotu Katarzyny Nosowskiej i Alpro odniosła się Caroline Derpienski, która… zapowiedziała kroki prawne wobec firmy Danone.
"Naszym zdaniem reklama Danone, trafiająca także do osób nieletnich, daleko wykracza poza sferę dozwolonej satyry i konwencji żartu; narusza moje dobra osobiste, stanowi przejaw hejtu, mowy nienawiści i gaslightingu" - napisano w oświadczeniu.
"Treść i forma reklamy w naszej ocenie wypełnia nadto przesłanki nieuczciwej konkurencji, jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego i i dobrymi obyczajami, a także ze zwyczajnym poczuciem przyzwoitości" - dodano.
Derpienski stwierdziła, że podjęła taką decyzję, ponieważ "przekroczone zostały (…) normy i nie powinno być przyzwolenia na tego typu praktyki dla celów komercyjnych".
Celebrytka żąda od firmy przeprosin oraz zadośćuczynienia. Kwota, którą 22-letnia modelka podała, może szokować - "50 mln zł z przeznaczeniem na wskazany przeze mnie cel społeczny".
Tagi
Wadim Tyszkiewicz przeprasza Piotra Dudę i oburza się na nazwanie rządu Tuska oszustami
Byłe więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück oburzone słowami Donalda Tuska

Pomysł Tuska ws. zadośćuczynień wywołał burzę. Jest reakcja prezydenta

Tyle wynosi średnia płaca. Są nowe dane GUS
Pieniądze znikają z kont. Santander wydał komunikat

