Jest nowy prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego

Do prowadzonego postepowania konkursowego na stanowisko prezesa zarządu wpłynęło osiem aplikacji, zaś w konkursie na członka zarządu - 10 zgłoszeń - poinformowało też CPK.
CZYTAJ TAKŻE: Aborcyjne referendum zablokowane? Trzecia Droga ma problem
Centralny Port Komunikacyjny
Spółka CPK została powołana do przygotowania i realizacji Programu wieloletniego Centralnego Portu Komunikacyjnego, obejmującego m.in. budowę nowego lotniska centralnego dla Polski oraz inwestycji towarzyszących - m.in. linii kolejowych, dróg ekspresowych i autostrad.
Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który ma zintegrować transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu, w odległości 37 km na zachód od Warszawy, na obszarze ok. 3 tys. hektarów ma być wybudowany port lotniczy. W skład CPK mają wejść też inwestycje kolejowe: węzeł przy porcie lotniczym i połączenia na terenie kraju, które powinny umożliwić przejazd między Warszawą a największymi polskimi miastami w czasie nie dłuższym niż 2,5 godz.
CZYTAJ TAKŻE: Karina Bosak: Progresywna Gazeta.pl potraktowała mnie jak dobytek
Komentarze
Prezes Poczty Polskiej mówi o "luce prawnej" w e-Doręczeniach. Strata ma wynosić około 75 mln zł

Marcin Horała: Nikomu na świecie nie zależy na tym, żeby Polska była super silna i super bogata.

Jest wyrok TSUE w sprawie WIBOR. Ważna decyzja dla milionów Polaków


