Szukaj
Konto

„Gdzie był Trzaskowski gdy warszawska PO oszczędzała na szkołach?”. Zobacz ulotkę radnych PiS z 2013 roku

„Gdzie był Trzaskowski gdy warszawska PO oszczędzała na szkołach?”. Zobacz ulotkę radnych PiS z 2013 roku
Źródło: screen yt
Komentarzy: 0
Wraz ze strajkiem, który rozpoczął się w poniedziałek, na polskich mediach społecznościowych pojawiło się coraz więcej komentarzy zwracających uwagę na hipokryzję polityków popierających obecnie środowiska nauczycielskie.
Władze Warszawy z uporem szukają kolejnych oszczędności budżetowych kosztem edukacji. Bo likwidacji części placówek oświatowych i szkolnych stołówek przyszedł czas na obniżanie wynagrodzeń dla nauczycieli przez obcinanie dodatków motywacyjnych - czytamy w artykule poświęconym sytuacji w warszawskich szkołach z 2013 roku.

Teraz Trzaskowski wspiera Strajk Nauczycieli. A gdzie był, gdy warszawska PO oszczędzała na szkołach, przedszkolach i nauczycielach?


- pyta Artur Stelmasiak, dziennikarz tygodnika katolickiego "Niedziela".

1. Odebrano dodatek świąteczny "karpiowe". 2. Cięcia etatów w edukacji. 3. Oszczędności na jedzeniu dla dzieci - komercjalizacja stołówek


- dodaje za pośrednictwem Twittera.
Nie bądźmy obojętni! Nasze dzieci to nie bagaż, przedszkola to nie przechowalnie! - brzmiało hasło na ulotkach stworzonych przez warszawskich radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Uważamy, że m.st. Warszawa powinno szukać oszczędności na nagrodach dla urzędników, zmniejszeniu administracji w urzędach, wydatkach na promocję, samochodach służbowych, na zmniejszeniu kosztów inwestycji a nie na bezpieczeństwie i wykształceniu naszych dzieci - czytamy dalej w oświadczeniu sprzeciwiającym się polityce prowadzonej przez rządzącą Warszawą Hanną Gronkiewicz-Waltz i Platformą Obywatelską.

Źródło: twitter.com
kp
Komentarzy: 0
Data publikacji: 08.04.2019 20:30