Ekoaktywiści Ostatniego Pokolenia oblali farbą warszawską Syrenkę

Dwie kobiety przekazały, że w taki sposób "świętują Dzień Kobiet".
- To jest alarm! - krzyknęły. - Nasze ciężko wywalczone prawa wciąż są łamane. A będzie tylko gorzej. Katastrofa klimatyczna to wojny. Wojny to przemoc i gwałty. Nie możemy do tego dopuścić. Będąc tutaj, świętuję Dzień Kobiet. To jest mój sprzeciw. Jesteśmy ostatnim pokoleniem i będziemy o siebie walczyć - dodała jedna z nich.
CZYTAJ TAKŻE: Skandal wokół posła Polski 2050. Adam Gomoła zawieszony
Interweniowała policja
Barbara Szczerba z Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z Wirtualną Polską przekazała, że policjanci otrzymali zgłoszenie o godz. 10.20.
Kobiety zostały zatrzymane, będą z nimi przeprowadzane czynności
- przekazała.
Z OSTATNIEJ CHWILI: Dwie działaczki oblewają farbą Warszawską Syrenkę. "Tak świętuję Dzień Kobiet" pic.twitter.com/KZqKbofxkx
— Ostatnie Pokolenie (@OstatniePokolen) March 8, 2024

Komentarze
Dramat w warszawskim zoo. „Mamy dla Was smutną wiadomość”
Specjalne warunki na SOR dla polityków KO? Internet huczy po tekście zero.pl

Specjalne traktowanie polityków KO na SOR? Nowe ustalenia Zero.pl
Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy

Młody radny KO zarobił 1,6 mln zł w rok jako lekarz. Prześwietlono jego grafik


