Dr Norbert Maliszewski: #FortTrump przebił się w mediach
19.09.2018 13:38

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- Taktyka Prezydenta Andrzeja Dudy bardzo rozsądna. Do Prezydenta Donalda Trumpa nie przemawiają argumenty typu "braterstwo broni", ale informacja o ponad 2 mld wydatków (jego działania skuteczne). Ponadto, Fort Trump przebił się w mediach. Przekonywanie do stałej bazy to długi proces, IMHO kolejny krok do przodu - pisze politolog dr Norbert Maliszewski
- Polska jest strategicznym partnerem USA w Europie Środkowej. Nie przesadzałbym z tym zastępowaniem Wlk Brytanii, mało wiarygodny przekaz. Mogłaby stać się strategicznym partnerem USA w UE, ale to przyszłość, teraz priorytetem załatwienie naszych interesów - stała baza
- pisze Maliszewski

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.09.2018 13:38
Stany Zjednoczone nakładają 10-procentowe cła na kraje, które wzięły udział w "unijnej interwencji" na Grenlandii
17.01.2026 19:33

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w sobotę nałożenie ceł w wysokości 10 proc. na osiem państw europejskich za ich postawę wobec jego roszczeń do Grenlandii. Taryfy mają w czerwcu wzrosnąć do 25 proc. i obowiązywać, dopóki USA nie zawrą umowy w sprawie zakupu wyspy.
Czytaj więcej
Proboszcz z Grenlandii: jesteśmy ludźmi, nie kawałkiem ziemi do przejęcia
08.01.2026 16:39

Komentarzy: 0
Komentując deklaracje prezydenta USA o tym, że Stany Zjednoczone potrzebują przejąć Grenlandię ze względów bezpieczeństwa, proboszcz katolickiej parafii w Nuuk na Grenlandii, ks. Tomaž Majcen, zaapelował o traktowanie Grenlandii jako wspólnoty osób, nie kawałka ziemi do przejęcia. Słoweński franciszkanin konwentualny w rozmowie z włoską agencją SIR wyraził zaniepokojenie słowami Donalda Trumpa i podkreślił, że „Grenlandia nie jest na sprzedaż”.
Czytaj więcej
"Jesteśmy na nogach od drugiej w nocy". Wenezuelscy biskupi zapewniają o modlitwie
03.01.2026 20:30

Komentarzy: 0
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Wenezueli, arcybiskup Valencii, Jesús González de Zárate, skomentował nocne zajścia w Caracas zapewniając wiernych ze swojego kraju o czuwaniu i modlitwie biskupów w intencji całego narodu.
Czytaj więcej
Spotkanie z Zełenskim w Mar-a-Lago. Pierwsze słowa Trumpa
28.12.2025 19:44
Rozmowy pokojowe ws. Ukrainy w martwym punkcie
08.12.2025 15:58

Komentarzy: 0
Rozmowy nad planem pokojowym dla Ukrainy znalazły się w martwym punkcie – przyznał Wołodymyr Zełenski w rozmowie z agencją Bloomberg. Główna oś sporu dotyczy przyszłości Donbasu oraz systemu gwarancji bezpieczeństwa, które Kijów chce otrzymać od Stanów Zjednoczonych. Ukraiński prezydent otwarcie mówi, że „trzy strony mają różne wizje”, a USA nie udzielają odpowiedzi, których oczekuje Kijów.
Czytaj więcej
