ChatGPT zapytano, ile wynosiłaby liczba ludności Polski, gdyby nie straty podczas II wojny światowej. Oszałamiająca odpowiedź

System sztucznej inteligencji ChatGPT został zapytany o to, jaka byłaby ludność Polski, gdyby nie wybuch II wojny światowej.
Strona internetowa reparations-for-poland.com zapytała system sztucznej inteligencji ChatGPT o szczegółowe dane dotyczące potencjalnej populacji Polski, gdyby nie doszło do wybuchu II wojny światowej.
Oszałamiająca odpowiedź
Przyjęto, że Polska poprzez II wojnę światową straciła około 11,2 mln ludności.
"Odpowiedź była niezwykła - w 2023 roku populacja Polski wyniesie ok. 107,2 mln" - oświadczono.
Jak dodano, jest to kolejny powód, dla którego reparacje wojenne dla Polski powinny być dziś aktualne.
107 milionów ludzi - na tyle oszacował ChatGPT liczbę ludności Polski, gdyby nie straty zadane Polsce w czasie II wojny światowej. https://t.co/w14RhO3w8g
— Paweł Rybicki (@Rybitzky) April 5, 2023
kpa,
kor.
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 05.04.2023 20:39
Źródło: Twitter
Komentarze
Panika w Gliwicach. Znaleziono niewybuch – ewakuacja i blokada miasta
17.11.2025 16:20
Tak Niemcy zacierali ślady swoich zbrodni. Komunikat IPN
12.11.2025 14:19
Raport OpenAI. Ujawniono liczby zaburzeń i samobójstw użytkowników programu ChatGPT
29.10.2025 15:16

Komentarzy: 0
Nowy raport OpenAI ujawnia, że u części użytkowników ChatGPT mogą występować objawy poważnych zaburzeń psychicznych – od manii i psychozy po myśli samobójcze. Według szacunków firmy, dotyczy to około 0,07% aktywnych użytkowników tygodniowo, co przy 800 milionach osób korzystających z oprogramowania ChatGPT może oznaczać setki tysięcy przypadków.
Czytaj więcej
Były kanclerz Niemiec z przeszłością w Hitlerjugend: To uniemożliwia przywództwo Niemiec w Europie
25.10.2025 19:47

Komentarzy: 0
Były kanclerz Niemiec Helmut Schmidt, który w młodości należał do Hitlerjugend, jeszcze przed śmiercią oceniał, że historyczne zbrodnie III Rzeszy uniemożliwiają Niemcom przywództwo w Europie. W jego ocenie ciężar Auschwitz i wojny Hitlera wciąż ciąży na europejskiej świadomości, co podważa ambicje Berlina do odgrywania roli lidera w Unii Europejskiej.
Czytaj więcej
Nie rozmawiasz z ludźmi, tylko z cyfrowymi zombie. Witamy w martwym internecie
23.10.2025 20:13

Komentarzy: 0
Czytasz wpis lub komentarz w medium społecznościowym i nie jesteś pewien, czy został napisany przez prawdziwego człowieka. Oglądasz film na YouTubie i masz wrażenie, że docierają do ciebie same banały, tak jakby ktoś bezdusznie zebrał ogólnodostępne fakty, a potem przeczytał je bez emocji, ładnym głosem, ale robiąc przy tym dziwne, maszynowe błędy. Oglądasz zdjęcia pięknych potraw, niesamowitych produktów rękodzieła albo po prostu atrakcyjnych dziewczyn. Wszystko jest zbyt idealne, a zarazem w swoim szaleństwie powtarzalne. Setki komentarzy wyrażają podziw, zachwalają produkt, gratulują lub współczują. W tym tłumie i hałasie czujesz się coraz bardziej samotnie. Witamy w martwym internecie.
Czytaj więcej

