Szukaj
Konto

Będą zmiany w rządzie. Minister ważnego resortu podał się do dymisji

Henryk Kowalczyk
Źródło: PAP/Albert Zawada
– Złożyłem rezygnację z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi – poinformował w środę minister Henryk Kowalczyk.

Minister Kowalczyk złożył rezygnację

- Złożyłem rezygnację z funkcji ministra rolnictwa i rozwoju wsi, widząc, że podstawowy postulat rolników przez Komisję Europejską nie zostanie spełniony - powiedział w środę Kowalczyk.

Jak wyjaśnił podczas swojego oświadczenia, KE opublikowała projekt przedłużenia bezcłowego i bezkontyngentowego importu zbóż z Ukrainy na kolejny rok, który ma obowiązywać od czerwca tego roku do 5 czerwca 2024 r.

Podkreślił, że "widać bardzo wyraźnie, że ten postulat, podstawowy postulat rolników przez KE nie zostanie spełniony".

Na stanowisko wicepremiera, ministra rolnictwa i rozwoju wsi prezydent Andrzej Duda powołał Henryka Kowalczyka w październiku 2021 r. (PAP)

Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.04.2023 12:06
Źródło: Twitter/ PAP/ opracowanie własne