Szukaj
Konto

Barierki zniknęły spod Sejmu, ale właśnie pojawiają się pod TVP

Barierki zniknęły spod Sejmu, ale właśnie pojawiają się pod TVP
Źródło: fot. PAP/Leszek Szymański
W czwartek przed siedzibą TVP przy ul. Woronicza w Warszawie montowane są barierki. W środę decyzją ministra kultury Bartłomieja Sienkiewicza dokonano zmian we władzach w mediach publicznych.

Sejm podjął we wtorek wieczorem uchwałę w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Resort kultury poinformował w środowym komunikacie, że szef MKiDN Bartłomiej Sienkiewicz, powołując się na Kodeks spółek handlowych, odwołał 19 grudnia br. dotychczasowych prezesów Zarządów Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej i Rady Nadzorcze. Minister powołał nowe rady nadzorcze spółek, które powołały nowe zarządy spółek.

CZYTAJ TAKŻE: W TVP już rządzi mąż gwiazdy TVN

Tymczasem publicysta Rafał Otoka-Frąckiewicz opublikował w mediach społecznościowych nagranie, na którym widać, jak służby montują barierki przy siedzibie TVP.

List do pracowników TVP

W czwartek Wirtualna Polska dotarła do listu wysłanego do pracowników TVP przez Michała Adamczyka, Samuela Pereirę oraz Marcina Tulickiego. Szefowie TAI, "Wiadomości" TVP i TVP Info podkreślają w nim, że doszło do "bezprawnego zajęcia niektórych pomieszczeń TVP przy ul. Woronicza".

CZYTAJ TAKŻE: "Właśnie przeszła w Sejmie koło mnie Posłanka PO Magdalena Filiks i powiedziała do mnie «Ty szmato»"

"Wczoraj doszło do bezprawnego zajęcia niektórych pomieszczeń TVP przy ul. Woronicza 17. Bezprawnie przerwano sygnały telewizyjne wychodzące z TAI przy ul. Placu Powstańców Warszawy 7. Na polecenie samozwańczych «nowych władz» TVP zablokowano przepustki wielu pracownikom i współpracownikom Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, uniemożliwiając im wykonywanie obowiązków służbowych" - dodano.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.12.2023 15:45
Źródło: X (Twitter) / wp.pl