Szukaj
Konto

Awantura w szpitalu w Otwocku. Agresywny pacjent zdemolował recepcję

17.05.2025 16:27
Szpital / zdjęcie poglądowe
Źródło: pixabay.com
Komentarzy: 0
W jednym z otwockich szpitali doszło do niebezpiecznej sytuacji. W nocy z piątku na sobotę (16/17 maja) 56-letni mężczyzna, który zgłosił się z urazem nogi, zaczął grozić personelowi, niszczyć mienie i zachowywać się agresywnie.
Co musisz wiedzieć
  • Do incydentu doszło w szpitalu w Otwocku w nocy z 16 na 17 maja
  • 56-letni pacjent, który przyszedł z urazem nogi, zaczął grozić personelowi i niszczyć recepcję
  • Został zatrzymany przez policję sześć minut po zgłoszeniu
  • Miał ponad promil alkoholu we krwi i był już wcześniej wielokrotnie notowany

 

Pacjent wszczął awanturę w szpitalu

Policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się pacjencie podczas nocnego dyżuru. Po sześciu minutach od zgłoszenia byli już na miejscu.

- Mężczyzna był agresywny wobec personelu medycznego oraz niszczył recepcję. Patrolowcy pilnie udali się na miejsce, w szpitalu byli zaledwie sześć minut po przyjęciu zgłoszenia. Policjanci na miejscu zastali dobrze znanego im 56-latka, którego zatrzymali

- przekazał podkomisarz Patryk Domarecki z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Z relacji pracowników wynika, że mężczyzna początkowo zgłosił się po pomoc medyczną, ale szybko zaczął się awanturować.

- Po chwili mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie, a z każdą chwilą agresja wzrastała, aż zaczął grozić personelowi medycznemu śmiercią i demolować recepcję

- podał Domarecki.

Mężczyzna jest dobrze znany policji

56-latek był pod wpływem alkoholu - badanie wykazało ponad promil. Jak informuje policja, mężczyzna jest im dobrze znany.

- Zatrzymany mężczyzna jest dobrze znany otwockim policjantom ze względu na swoją bogatą przeszłość kryminalną. 56-latek był notowany zarówno za przestępstwa przeciwko mieniu, jak i zdrowiu i życiu

- poinformował rzecznik otwockich policjantów.

Śledczy postawili mężczyźnie aż siedem zarzutów, w tym: groźby karalne, niszczenie mienia, naruszenie nietykalności lekarza i znieważenie personelu medycznego. Dodatkowo odpowiada on w warunkach recydywy.

- Wszystkie popełnione przez mężczyznę czyny były popełnione z błahego powodu. Okazywał rażące lekceważenie porządku prawnego. Na dodatek 56-latek, był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach recydywy - podkreślił podkom. Domarecki.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanego.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.05.2025 16:27
Źródło: Fakt.pl /RMF FM