Kolejarze z całej Polski w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Kolejarze z ludźmi i dla ludzi!
8 września odbyła się XVI Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie - Łagiewnikach, na która przybyły tysiące kolejarzy z całej Polski wraz z duszpasterzami środowisk kolejarskich. Jak co roku spotkanie modlitewne rozpoczęło się od wspólnej Drogi Krzyżowej wokół Sanktuarium . Najważniejszym wydarzeniem była uroczysta msza św. w intencji kolejarzy i polskich kolei koncelebrowana przez wszystkich kolejarskich duszpasterzy pod przewodnictwem abpa Marka Jędraszewskiego.
- To kolejarze w dzisiejszych czasach muszą brać przykład z Chrystusa, by swą codzienną pracę wykonywać przede wszystkim z myślą o ludziach i brać pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania - mówił w swej homilii arcybiskup krakowski. Pomyślny rozwój infrastruktury kolejowej w Polsce i kolejarskich spółek były też przedmiotem modlitwy powszechnej, w której podkreślano, że chodzi zarówno o dobro kolejarzy, jak i pasażerów oraz klientów.
Zamknięciem modlitw za kolejarzy, Polskę, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości i cały świat było wspólne odmówienie "Koronki do Miłosierdzia Bożego".
W uroczystościach uczestniczyli członkowie władz kolejowych spółek i wszystkich instytucji związanych z kolejami. Współorganizatorem pielgrzymki były kolejarskie struktury NSZZ "Solidarność".
Adam Zyzman
- To kolejarze w dzisiejszych czasach muszą brać przykład z Chrystusa, by swą codzienną pracę wykonywać przede wszystkim z myślą o ludziach i brać pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania - mówił w swej homilii arcybiskup krakowski. Pomyślny rozwój infrastruktury kolejowej w Polsce i kolejarskich spółek były też przedmiotem modlitwy powszechnej, w której podkreślano, że chodzi zarówno o dobro kolejarzy, jak i pasażerów oraz klientów.
Zamknięciem modlitw za kolejarzy, Polskę, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości i cały świat było wspólne odmówienie "Koronki do Miłosierdzia Bożego".
W uroczystościach uczestniczyli członkowie władz kolejowych spółek i wszystkich instytucji związanych z kolejami. Współorganizatorem pielgrzymki były kolejarskie struktury NSZZ "Solidarność".
Adam Zyzman

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 10.09.2018 19:34
Komentarze
Małopolscy kolejarze rozegrali 25. turniej piłkarski w Barcicach
30.09.2024 11:21
W Łagiewnikach kolejarze modlili się za pracowników PKP Cargo
17.09.2024 14:10

Komentarzy: 0
14 września odbyła się XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, która odbywała się pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.
Czytaj więcej
Zbliża się XXII Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy
07.08.2024 10:33
Łagiewniki: Msza św. z okazji Światowego Dnia Chorego
10.02.2024 20:00

Komentarzy: 0
– Uwierzmy, że Jezus w Eucharystii zamieni wodę naszych ludzkich ran, słabości, chorób w wino współczucia, pomocy i daru z siebie. Niech Najświętsza Maryja Panna – Uzdrowienie Chorych, wstawia się za nami i pomaga nam stawać się apostołami miłosierdzia – mówił bp Jan Zając podczas Mszy św., odprawionej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach z okazji obchodzonego 11 lutego Światowego Dnia Chorego.
Czytaj więcej
Spotkanie opłatkowe kolejarskiej „S” z abp. Jędraszewskim
18.01.2024 09:09


