Jerzy Bukowski: "Co mogą robić byli esbecy?"

Takich osób nie należy zatrudniać na żadnych kierowniczych i decyzyjnych stanowiskach
Często pada w publicznej debacie pytanie: jeżeli jakiś funkcjonariusz peerelowskiej Służby Bezpieczeństwa został po 1989 roku pozytywnie zweryfikowany, to może pracować w państwowych i samorządowych instytucjach niepodległej Rzeczypospolitej, czy też nie?
Moja odpowiedź jest bardzo krótka i konkretna: takich osób nie należy zatrudniać na żadnych kierowniczych i decyzyjnych stanowiskach. Mogą być szeregowymi urzędnikami, od których nic poważnego nie zależy, a każdy przełożony musi dysponować pełną wiedzą o ich niechlubnej przeszłości.
Inaczej ciągle będzie dochodzić do takich skandali, z jakim mamy właśnie do czynienia w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie na wysokich funkcjach pracują ludzie uwikłani w peerelowskie bagno.
Moja odpowiedź jest bardzo krótka i konkretna: takich osób nie należy zatrudniać na żadnych kierowniczych i decyzyjnych stanowiskach. Mogą być szeregowymi urzędnikami, od których nic poważnego nie zależy, a każdy przełożony musi dysponować pełną wiedzą o ich niechlubnej przeszłości.
Inaczej ciągle będzie dochodzić do takich skandali, z jakim mamy właśnie do czynienia w Urzędzie Miasta Stołecznego Warszawy, gdzie na wysokich funkcjach pracują ludzie uwikłani w peerelowskie bagno.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Tagi
Data publikacji: 28.08.2018 12:06
Komentarze
W Polsce przybywa pracowników w wieku emerytalnym
12.04.2026 10:33

Komentarzy: 0
Od stycznia do października 2025 r. liczba aktywnych zawodowo seniorów wzrosła o 4 proc. - wynika z raportu przygotowanego przez PIE. Zdaniem Instytutu, rosnący udział emerytów na polskim rynku pracy wynika m.in. ze zmian demograficznych.
Czytaj więcej
Wysokie koszty pracy w Polsce? Eurostatu pokazał nowe dane
11.04.2026 17:25
Strajk niemieckich dziennikarzy wymusił podwyżki
01.04.2026 12:35
Ważna konferencja PIP w Katowicach: „Bezpieczeństwo pracy w świecie nowoczesnych technologii”
20.03.2026 20:06

Komentarzy: 0
Konferencja odbyła się 18 marca 2026 r. w Centrum Edukacyjno-Kongresowym Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Organizatorami byli Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach i Politechnika Śląska. Spotkanie zostało zrealizowane w ramach cyklu „Wizja ZERO – od świadomości do działania” pod patronatem honorowym Wicemarszałek Sejmu RP Moniki Wielichowskiej.
Czytaj więcej
Raport GUS: Co dziesiąty pracownik w Polsce jest zatrudniony na "śmieciówce"
18.03.2026 12:51


