Dariusz Łaszyca: Zabójcze koperty Grodzkiego

Ekspertka europejskiego oddziału Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) \ndr Catherine Smallwood powiedziała, że „ryzyko transmisji wirusa między osobami za pośrednictwem listów i przesyłek jest niskie”. Pokrywa się ona z oceną sytuacji i rekomendacją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który zaleca przeprowadzenie w Polsce prezydenckich wyborów w formie korespondencyjnej. \nW szeregach totalnej opozycji zapanowała wściekłość.
Gdy sondaże wyborcze zaczęły mocno sprzyjać ubiegającemu się o reelekcję Andrzejowi Dudzie, to
w szeregach totalnej opozycji nastąpiła konsternacja. Co robić?
Wszystkie ręce na pokład! - krzyknęli przywódcy opozycji. Największy wrzask rozległ się z ekranów upolitycznionej telewizji TVN. To tuba propagandowa totalnej opozycji.
Narracja o szkodliwości korespondencyjnego głosowania w czasach epidemii dominuje we wszystkich mediach, które sprzyjają opozycji, ale to właśnie w tej telewizji jest o tym najgłośniej.
Schemat działania opozycji jest ściśle zależny od poparcia w sondażach. "Plan dla opozycji" jak należy postępować już istnieje:
5) W przypadku ogłoszenia zwycięstwa Andrzeja Dudy wspólne zaskarżenie wyników do SN.
6) W przypadku wygrania wyborów przez któregoś z kandydatów opozycji wspólne uznanie tych wyników za wiążące
- napisał Roman Giertych
Na złość opozycji, polski rząd radzi sobie znakomicie w walce z tym niebezpiecznym wirusem. Jesteśmy zdyscyplinowanym narodem, słuchamy zaleceń i rekomendacji ministra zdrowia. Nosimy maseczki ochronne. Trzymamy dystans, gdy musimy już wyjść z domu, by załatwić swoje niezbędne, życiowe sprawy. Zachorowalność jest niska, śmiertelność jest jedną z najniższych w Europie. Wszystko wskazuje na to, że w niedalekiej przyszłość rząd złagodzi nałożone na nas obostrzenia i powoli będziemy wracali do działań sprzed pandemii. Jednak jeszcze wiele długich miesięcy będziemy musieli walczyć z koronawirusem. Być może aż do czasu wynalezienia bezpiecznej szczepionki.
Wersja korespondencyjnego głosowania jest najbezpieczniejszą formą przeprowadzenia naszego obywatelskiego obowiązku jakim jest oddanie głosu w prezydenckich wyborach.
Jak na złość opozycji, do tej pory w Polsce na koronawirusa zmarł tylko jeden przedstawiciel zawodu medycznego i zachorował jeden listonosz. Los nie sprzyja naszej politycznej opozycji.
Pozostała im już tylko totalna destrukcja i ośmieszanie działań rządzącej partii. Opanowany w swojej większości przez posłów opozycji Senat przedłuża działalność legislacyjną i zwleka z ustawieniem prawa. Marszałek Grodzki złośliwie przedłuża zwoływanie posiedzeń i wolno procesuje wszelkie działania, które mogłyby usprawnić wybory. Opozycja liczy na kryzys konstytucyjny i pragnie chaosu w Polsce, by móc potem krytykować i zyskać w poparciach.
Różne hasła i konkretne działania pojawiają się w opozycyjnych mediach. Nieobiektywni dziennikarze na usługach lewackiej opozycji namawiają do tego, by niszczyć karty wyborcze i utajnić swoje dane osobowe. Na końcu, gdy przegra ich kandydat zaskarżą tryb i formę przeprowadzania wyborów do Sądu Nadzwyczajnego lub nawet do sądu unijnego. Stwarzane są wyimaginowane problemy z osobami na kwarantannie, trwa grillowanie związków zawodowych pracowników Poczty Polskiej. Następuje straszenie listonoszy, którzy mają chodzić dwójkami roznosząc tak zwane pakiety wyborcze. Znany jest przypadek upolitycznionej prokurator Ewy Wrzosek. Ta pani była już kilkakrotnie upominana za przekroczenie swoich obowiązków oraz udział w politycznych wiecach i demonstracjach. Teraz chciała bez podstaw i udokumentowania wszcząć śledztwo w sprawie wyborów, zarzucając ich nielegalność. Zostało ono natychmiast umorzone.
Opozycja ośmiesza się co chwila. Brakuje jej argumentów, słychać jej jednostajny wrzask niemocy.
Megaloman i narcyz, marszałek Senatu Tomasz Grodzki w swoim śmiesznym "orędziu", cynicznie nazwał koperty wyborcze - "zabójczymi kopertami". Orędzie marszałka Senatu mówiącego o "zabójczych kopertach" w momencie, gdy Prokuratura Regionalna w Szczecinie wszczęła w jego sprawie śledztwo o kopertowe łapówkarstwo jest cynizmem i skrajną hipokryzją.
Rośnie rozgoryczenie i wściekłość polityków opozycji oraz wspierających ich upolitycznionych dziennikarzy. Co wymyślą jutro?
Dariusz Łaszyca

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 25.04.2020 23:33
Komentarze
Marian Banaś wystartuje w wyborach na prezydenta Krakowa
25.05.2026 08:41

Komentarzy: 0
Wystartuję w wyborach na prezydenta Krakowa i przedstawię kandydatów do rady miasta – poinformował na platformie X Marian Banaś, były prezes Najwyższej Izby Kontroli.
Czytaj więcej
PiS musi znaleźć nową opowieść
22.05.2026 14:54

Komentarzy: 0
Z pewnością w każdym obozie politycznym trwa już jakiś poważny namysł nad strategią w przyszłorocznej kampanii wyborczej, nad narracjami, które mają przynieść wyborcze zwycięstwo. Mamy Donalda Tuska – Niemca, ruskie onuce od Brauna czy Konfederacji i straszne PiS odrzucające SAFE, program, który ma uratować nasz kraj od wszystkich plag i klęsk. Prawdę mówiąc, polityczny obraz tych aktualnych zmagań jest dosyć żałosny, szczególnie w wydaniu obozu władzy. Trwa bowiem w najlepsze okładanie się politycznymi pałkami, niestety już dość ogranymi i nudnymi.
Czytaj więcej
Konfederacja ostrzega: Eurokraci szykują cenzurę wyborczą w Polsce
21.05.2026 14:26

Komentarzy: 0
„Eurokraci szykują cenzurę wyborczą w Polsce” – napisał na platformie X Paweł Usiądek (Konfederacja), szczegółowo opisując, jak ten mechanizm miałby działać.
Czytaj więcej
Dotkliwe porażki rządzącej Partii Pracy w wyborach w Anglii i Walii
08.05.2026 20:30

Komentarzy: 0
Rządząca Partia Pracy Keira Starmera poniosła dotkliwe porażki w czwartkowych wyborach lokalnych w Anglii oraz wyborach do parlamentów Szkocji i Walii - pokazują ogłaszane w piątek wyniki. Największym wygranym jest natomiast prawicowo-populistyczna partia Reform UK.
Czytaj więcej
Hołownia dystansuje się od koalicjantów. Jasna deklaracja ws. wyborów
08.05.2026 11:29

Komentarzy: 0
Szymon Hołownia zapowiedział, że Polska 2050 nie wystartuje w przyszłych wyborach parlamentarnych ani z Koalicją Obywatelską, ani z Lewicą. Polityk przyznał również, że coraz bardziej rozczarowuje go obecny sposób uprawiania polityki w Polsce.
Czytaj więcej