Celebryta obawia się, że do końca życia będzie się wobec niego "używało niewłaściwych zaimków"
19.02.2020 15:37

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Sam Smith jest brytyjskim piosenkarzem i autorem tekstów. W 2017 roku ogłosił się "osobą niebinarną", "czuje się tak samo kobietą jak mężczyzną", w związku z czym życzy sobie żeby używać wobec niego zaimków "neutralnych płciowo" oraz, że ma zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne.
- Trudno jest ludziom zmienić słownictwo; to bardzo, bardzo trudne. To wymaga czasu. Wszyscy się mylą. Będę źle traktowany do dnia, w którym umrę (...) Minie dużo czasu zanim ludzie przestaną używać płci (w oryginale "gender" - płeć "społeczna", nie po prostu płeć - "sex")
- mówi cytowany przez Daily Mail Sam Smith
Sam Smith nie przeprowadził operacji "zmiany płci", uważa że "wszystko zależy od spektrum"
Źródło: DailyMail.co.uk

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.02.2020 15:37
Jaka pogoda w Święta? IMGW wydał komunikat
03.04.2026 15:00

Komentarzy: 0
Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Europa Północna, rejon Wysp Brytyjskich i południowy wschód kontynentu będą w zasięgu niżów znad Szwecji, Irlandii i Turcji. Nad pozostałą częścią Europy dominować będzie rozległy układ wyżowy z centrami nad Francją i Balearami.
Czytaj więcej
Donald Trump: Pielęgnujmy pamięć o papieżu Janie Pawle II
03.04.2026 14:55
Alarm w woj. opolskim: W lesie znaleziono drona. Teren zamknięty, trwa akcja służb
03.04.2026 14:32
Wenezuelczyk zgwałcił i skatował na śmierć studentkę. Biegli: Był poczytalny
03.04.2026 14:28
Co dalej z wojskiem na granicy? Zapadła decyzja
03.04.2026 13:53

Komentarzy: 0
Wojsko będzie kontynuować wsparcie Straży Granicznej w ramach operacji „Bezpieczne Podlasie” oraz „Bezpieczny Zachód” – poinformowało w piątek Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. Współpraca wojska z SG została przedłużona od 5 kwietnia do 1 października 2026 r.
Czytaj więcej


