Premier leci do Szwecji po wielki kontrakt

Ericsson chce stworzyć w Polsce swoje europejskie centrum produkcji. Chodzi o sprzęt dla sieci komórkowych nowej generacji G5.
Premier Mateusz Morawiecki ma dziś spotkać się w Sztokholmie z Arunem Bansalem, wiceprezesem koncernu Ericsson odpowiadającym za Europę i Amerykę Łacińską - ustaliła "Rzeczpospolita".
Szwedzi walczą z chińskim Huawei o prymat w dziedzinie dostaw sprzętu dla infrastruktury sieci komórkowych nowej generacji 5G.
Plan szwedzkiej firmy zakłada uniezależnienie się od rynku chińskiego i zwiększenie produkcji w wykorzystywanym od lat zakładzie w Tczewie. Decyzja Szwedów ma związek z sytuacją geopolityczną, a w szczególności z napięciami na linii Waszyngton-Pekin - pisze "Rzeczpospolita".
Źródło: Rzeczpospolita

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 29.08.2019 12:03
Komentarze
Wstrząsające zeznania Polaków w Szwecji. „Zabrali dokumenty, kazali pracować bez przerwy”
11.12.2025 17:55

Komentarzy: 0
Według prokuratury w Malmö cała działalność oskarżonych opierała się na mechanizmie podporządkowania ofiar, którym odbierano dokumenty i wmawiano długi. Polscy robotnicy mieli pracować bez przerwy, w fatalnych warunkach i za symboliczne kwoty.
Czytaj więcej
"Uwaga, uwaga, zostawili Niemcom tylne drzwi do programu 'Orka'"
30.11.2025 13:21

Komentarzy: 0
Polska wybrała szwedzkiego producenta do dostarczenia trzech nowych okrętów w ramach programu Orka, co ma zastąpić przestarzały ORP „Orzeł” i wzmocnić zdolności Marynarki Wojennej. Okazuje się jednak, że zostawiono Niemcom możliwość przejęcia kontraktu.
Czytaj więcej
Tragedia i chaos w Sztokholmie. Kierowca busa wjechał w przystanek pełen ludzi
14.11.2025 19:01
Premier Szwecji: Jesteśmy gotowi wnieść wkład w bezpieczeństwo wschodniej flanki NATO
07.11.2025 08:14

Komentarzy: 0
Nie jesteśmy naiwni co do Rosji, a raczej co do jej intencji - jesteśmy gotowi wnieść wkład w bezpieczeństwo wschodnich regionów Europy, w tym poprzez udział w misji NATO Wschodnia Straż (Eastern Sentry) - oświadczył premier Szwecji Ulf Kristersson.
Czytaj więcej
Nastoletni Syryjczyk planował zamach w Sztokholmie. Ofiarami mieli być uczestnicy festiwalu
06.11.2025 17:03

