Dr Żołtaniecki w PR24.pl: Timmermans traktuje Polskę jak wehikuł do kariery
19.12.2018 18:50

Komentarzy: 0
Udostępnij:
- Na samym początku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę uznano, że to jest formacja, którą trzeba zneutralizować i zdehumanizować. Jest tu zadziwiająca paralela pomiędzy sytuacją Polski i USA - powiedział w PR24 były dyplomata, dr Ryszard Żółtaniecki.
- Stosunek do PiS czy personalnie Jarosława Kaczyńskiego w bardzo wielu elementach odpowiada stosunkowi do Donalda Trumpa. Obydwaj politycy sprzeciwili się pewnemu standardowi, który został wypracowany w ciągu ostatnich dekad w Unii Europejskiej, wprowadzają pewne elementy, które są sprzeczne z tym ideologicznym modelem, nowy archetyp polityczny podważający legitymizację dotychczasowych elit, która wydawał się nienaruszona - tłumaczył dr Żółtaniecki.
- Wyzwań (przed polska polityką zagraniczną) jest dużo, budując politykę zagraniczną próbujemy zrealizować wszystko, a strategią jest sztuką wyboru i rezygnacji z pewnych rzeczy. Mamy kłopot z ustawieniem priorytetów, których jest długa listę i staramy się zrealizować je wszystkie - dodał ekspert.
Źródło: PR24.pl
- Wyzwań (przed polska polityką zagraniczną) jest dużo, budując politykę zagraniczną próbujemy zrealizować wszystko, a strategią jest sztuką wyboru i rezygnacji z pewnych rzeczy. Mamy kłopot z ustawieniem priorytetów, których jest długa listę i staramy się zrealizować je wszystkie - dodał ekspert.
Źródło: PR24.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.12.2018 18:50
Zabieg bez kolejki dla syna senatora KO? Szpital potwierdza
09.04.2026 20:53
Była poseł Razem: Zagłosowałam na Karola Nawrockiego w II turze
09.04.2026 20:15

Komentarzy: 0
Była polityk partii Razem ujawniła kulisy swojej decyzji wyborczej, która może zaskoczyć wielu obserwatorów sceny politycznej. W rozmowie przyznała, że w drugiej turze postawiła na Karola Nawrockiego. "Myślę, że jest dobrym prezydentem" – oceniła poseł.
Czytaj więcej
Putin ogłasza tymczasowe zawieszenie broni w wojnie z Ukrainą
09.04.2026 19:33

Komentarzy: 0
Władimir Putin ogłosił rozejm w wojnie z Ukrainą na okres prawosławnych świąt wielkanocnych. Rozejm ma obowiązywać od 11 kwietnia po południu (godz. 16 czasu moskiewskiego, czyli godz. 15 w Polsce) do 12 kwietnia do końca dnia.
Czytaj więcej
Rosyjski samolot przechwycony wieczorem nad Bałtykiem. MON wydał komunikat
09.04.2026 19:21
Republika publikuje nagrania z Kłodzka. Wulgarne komentarze urzędników o śmierci mieszkańca
09.04.2026 18:44

Komentarzy: 0
Nowe nagrania ujawnione przez dziennikarza TV Republika rzucają cień na funkcjonowanie lokalnych władz w Kłodzku. W tle głośnej afery pojawiają się kolejne informacje, które wywołują oburzenie i pytania o standardy życia publicznego.
Czytaj więcej

