Romuald Szeremietiew: Odszedłem z Akademii Sztuki Wojennej

Formalnie przestałem pracować w Akademii Sztuki Wojennej w Rembertowie 1 października 2017 r. Faktycznie stało się to dziś, 12 października: zwalniałem pokój zajmowany na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego, pakowałem swoje rzeczy, rozliczałem się ze sprzętu (komputer etc.), oddałem książki wypożyczone z biblioteki Akademii.
Spotkało mnie też trochę miłych rzeczy. Odwiedzili mnie byli moi studenci, którzy pisali prace magisterskie pod moim kierunkiem i z powodzeniem zdali egzaminy uzyskując stopnie magistrów. Objawy sympatii ujawnili pracownicy techniczni, którzy pomagali mi uporać się w wyprowadzką. Zaprosił na obiad dyrektor instytutu strategii w którym dotąd pracowałem.

Wszyscy z którymi rozmawiałem wyrażali żal, że odchodzę z Akademii.
Powody mojego odejścia przedstawiłem w piśmie skierowanym do komendanta-reaktora ASzW wnoszącym o rozwiązanie umowy o pracę. Uznałem, że nie powinienem pracować w instytucji podległej MON skoro krytycznie oceniam to co robi, a zwłaszcza czego nie robi minister obrony.
Czuje się mimo to silnie związany z Akademią, gdzie uzyskałem stopnie naukowe doktora i następnie doktora habilitowanego nauk wojskowych.
Dziękuję wszystkim, zwłaszcza studentom, którzy słuchali moich wykładów i uczęszczali na moje seminaria magisterskie.
W pamięci zachowam koleżanki i kolegów pracowników naukowych AON/ASzW , z którymi miałem zaszczyt i przyjemność pracować.
Romuald Szeremietiew
były prof. AON/ASzW


Wszyscy z którymi rozmawiałem wyrażali żal, że odchodzę z Akademii.
Powody mojego odejścia przedstawiłem w piśmie skierowanym do komendanta-reaktora ASzW wnoszącym o rozwiązanie umowy o pracę. Uznałem, że nie powinienem pracować w instytucji podległej MON skoro krytycznie oceniam to co robi, a zwłaszcza czego nie robi minister obrony.
Czuje się mimo to silnie związany z Akademią, gdzie uzyskałem stopnie naukowe doktora i następnie doktora habilitowanego nauk wojskowych.
Dziękuję wszystkim, zwłaszcza studentom, którzy słuchali moich wykładów i uczęszczali na moje seminaria magisterskie.
W pamięci zachowam koleżanki i kolegów pracowników naukowych AON/ASzW , z którymi miałem zaszczyt i przyjemność pracować.
Romuald Szeremietiew
były prof. AON/ASzW


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 13.10.2017 00:28
Komentarze
Katastrofa w Wenezueli. Bilans ofiar trzęsień ziemi rośnie
27.06.2026 20:52

Komentarzy: 0
Oficjalny bilans zabitych ofiar śmiertelnych środowych trzęsień ziemi w Wenezueli wzrósł do 1430, a 3238 osób jest rannych – ogłosił w sobotę przewodniczący parlamentu Jorge Rodriguez. Według ONZ liczba zaginionych szacowana jest na ponad 50 tys.
Czytaj więcej
Radom: śledztwo po śmierci pacjenta. Powołani zostaną biegli
27.06.2026 20:12

Komentarzy: 0
Prokuratura bada okoliczności śmierci 45-letniego mężczyzny, który zgłosił się do szpitala w Radomiu ze zwichniętym barkiem. Kilka tygodni później zmarł. Śledczy chcą ustalić, czy podczas leczenia nie doszło do nieprawidłowości.
Czytaj więcej
Australia zaostrza przepisy. Media społecznościowe z wyższymi karami
27.06.2026 19:31

Komentarzy: 0
Australijski rząd planuje zwiększyć kary finansowe dla firm technologicznych, które łamią wprowadzony w tym kraju zakaz dostępu do serwisów społecznościowych dla osób poniżej 16. roku życia. Australia wprowadziła ten zakaz w grudniu 2025 roku jako pierwsze państwo na świecie.
Czytaj więcej
Duży pożar hali w Małopolsce. Wydano pilny apel do mieszkańców
27.06.2026 18:48
Komunikat dla mieszkańców woj. małopolskiego
27.06.2026 18:17

Komentarzy: 0
Z utrudnieniami na jednym pasie ruchu w kierunku Krakowa muszą liczyć się kierowcy przejeżdżający Zakopianką na wysokości Mogilan. W sobotę po południu doszło tam do pożaru autobusu. Prawdopodobną przyczyną było przegrzanie silnika.
Czytaj więcej
