Region Rzeszowski zaprasza na debatę „O Solidarności, która zmieniła bieg historii”

O historycznej roli "Solidarności" w obaleniu systemu komunistycznego przypomina Dzień Solidarności i Wolności, obchodzony 31 sierpnia na pamiątkę podpisania Porozumień Sierpniowych w Gdańsku w 1980 r.
W 42. rocznicę tego wydarzenia, Wojewoda Podkarpacki oraz Region Rzeszowski NSZZ "Solidarność" organizują debatę pokoleniową pt. "O Solidarności, która zmieniła bieg historii". Wydarzenie odbędzie się 31 sierpnia 2022 r. o godzinie 14:00 w sali kolumnowej w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie.
Po debacie, o godz. 17.00 w kościele farnym w Rzeszowie odprawiona zostanie msza św. w intencji NSZZ "Solidarność" i Ojczyzny, a pod krzyżem misyjnym zapalone znicze i złożone kwiaty.
Polski Sierpień i powołanie wolnych związków zawodowych dały początek wielkim zmianom, przyniosły wyzwolenie spod jarzma totalitaryzmu i ukształtowały nowe oblicze Polski i Europy. Idea rodzącej się "Solidarności" porywała miliony ludzi, którzy sprzeciwili się panującemu reżimowi komunistycznemu. Przemiany jakie dokonały się za sprawą utworzonej w sierpniu 1980 r. "Solidarności" i ludzi, którzy doprowadzili do jej powstania, całkowicie zmieniły naszą Ojczyznę.
XXXV WZD NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze. O przyszłości Związku

Karczmy Piwne – tradycjo, trwaj!
Za nami międzynarodowe seminarium EZA. Rozmawiano o cyfrowej transformacji pracy
Konferencja oświatowej Solidarności w Warszawie: „W trosce o przyszłość polskiej szkoły”

Rafał Woś w Radiu Wnet: Bardzo zła sytuacja w handlu. Za dużo obowiązków, niskie płace
