Leśnicy z NSZZ „Solidarność”: Z trwogą patrzymy w przyszłość

- W roku naszego jubileuszu wszyscy Leśnicy muszą zmagać się z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej szeregiem krzywdzących nas półprawd, kłamstw i dezinformacji dotyczących naszej działalności. Kierownictwo nadzorującego nas Ministerstwa Klimatu i Środowiska nie dość, że nas nie broni i nie prostuje nieprawdziwych informacji kolportowanych przez środowiska NGO-sów oraz niektóre media, to podsyca negatywny przekaz publikując w mediach i social-mediach szereg półprawd i manipulacji deprecjonujących wizerunek leśnika w społeczeństwie - czytamy w dokumencie.
Ministerstwo nas nie broni

W naszej ocenie wymuszana przez MkiŚ oraz środowiska NGO-sów zmiana sposobu prowadzenia gospodarki leśnej opartej dotychczas na podstawach naukowych i doświadczeniach leśników, w tym zaproponowanie tzw. "Nadleśnictw Puszczańskich" przyczyni się do osłabienia potencjału organizacji i w końcu doprowadzi do niewydolności instytucjonalnej Lasów Państwowych - czytamy dalej w oświadczeniu.
Czytaj także: Drapieżny Zielony (Nie)Ład [RAPORT]
Czytaj także: Zwolnienia w zakładach Stellantis i Fiata. Pracę straci prawie 600 osób
Tagi
Komentarze
„Nie biegnij po medal”. Hennig-Kloska ostro do Pełczyńskiej-Nałęcz

W Polsce 2050 wrze ws. Hennig-Kloski. Nowe informacje ws. wotum nieufności dla minister

Pełczyńska-Nałęcz atakuje Hennig-Kloskę. „4,3 mld zł z UE bez rozliczenia”

Atak niedźwiedzia. Związek Leśników: Ministerstwo klimatu nie radzi sobie z zarządzaniem resortem

Resort Hennig-Kloski nie wie, gdzie jest 900 mln zł z systemu kaucyjnego

