Szukaj
Konto

"Dziękuję mojemu Panu i Zbawicielowi". Désiré Doué po zwycięstwie w Lidze Mistrzów

piłkarz Paris Saint-Germain
Źródło: wikimedia.commons | Autor: Paté kroute - Own work | Licencja: CC0 | Désiré Doué
21-letni francuski piłkarz Désiré Doué zaraz po zwycięstwie swojego klubu w Lidze Mistrzów, wziął mikrofon i złożył publicznie świadectwo swej wiary. - Dziękuję mojemu Panu i Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi... - mówił młody sortowiec.
Co musisz wiedzieć:
  • Wczorajsze rozgrywki Ligi Mistrzów wyłoniły zwycięzcę, którym w tym sezonie okazał się francuski klub Paris Saint-Germain;
  • Jeden z najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy klubu - Désiré Doué - do mikrofonu złożył wyznanie wiary chrześcijańskiej;
  • - I dziś wieczorem dziękuję mojemu Panu i Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi - rozpoczął sportowiec.

 

Świadectwo wiary piłkarza

Zaraz po zwycięstwie w Lidze Mistrzów UEFA, gwiazda Paris Saint-Germain, Désiré Doué, pokazał, gdzie leżą jego prawdziwe priorytety. Zamiast po prostu świętować sportowy triumf, wyraźnie wzruszony napastnik wykorzystał mikrofon do mocnego wyznania wiary chrześcijańskiej.

- I dziś wieczorem dziękuję mojemu Panu i Zbawicielowi, Jezusowi Chrystusowi, ponieważ to była moja modlitwa, to była moja modlitwa, aby wygrać Ligę Mistrzów i udało nam się! Jestem tak szczęśliwy - powiedział sportowiec.

 

Misja

Dla młodego, wybitnego napastnika zwycięstwo na boisku było ewidentną odpowiedzią na intensywne, osobiste modlitwy. Ale dla Doué to coś więcej niż tylko sukces sportowy - to misja.

Zapytany o motywację stojącą za jego słowami i sukcesem, piłkarz PSG znalazł odpowiedź równie prostą, co głęboką, którą można uznać za naczelną zasadę jego życia poza boiskiem. Désiré Doué dołącza do rosnącej grupy światowej klasy piłkarzy, którzy wykorzystują swoją sławę, aby odważnie głosić Ewangelię i dziękować Bogu za swój talent.

 

Wygrana Paris Saint‑Germain

Paris Saint‑Germain obronił wczoraj tytuł w Lidze Mistrzów, pokonując Arsenal Londyn w serii rzutów karnych po remisie 1:1.

 

Désiré Doué

Désiré Nonka-Maho Doué za kilka dni skończy 21 lat. Piłkarz, grający na pozycji pomocnika ataku, był młodzieżowym reprezentantem Francji i brał udział w Olimpiadzie w Paryżu w 2024 roku.

11 maja br. po raz drugi z rzędu wybrany został najlepszym młodym zawodnikiem Ligue 1, czyli najwyższej klasy ligowych rozgrywek piłkarskich we Francji.

Z Paris Saint-Germain zdobył Mistrzostwo Francji w ubiegłym sezonie oraz zwycięstwo w Lidze Mistrzów UEFA w ubiegłym i bieżącym sezonie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.05.2026 19:06
Źródło: KAI/kath.net