Szukaj
Konto

Liga Mistrzów dla PSG. Paryżanie triumfują drugi raz z rzędu

Piłkarze PSG drugi raz z rzędu wygrali Ligę Mistrzów
Źródło: PAP/EPA | Autor: ANNA SZILAGYI | Licencja: Umowa licencyjna | Piłkarze PSG drugi raz z rzędu wygrali Ligę Mistrzów
Piłkarze Paris Saint-Germain drugi raz z rzędu triumfowali w Lidze Mistrzów. W sobotnim finale w Budapeszcie pokonali po rzutach karnych Arsenal Londyn 4-3. Po 90 i 120 minutach był remis 1:1.

PSG obronił trofeum Ligi Mistrzów

Paris Saint-Germain, po pokonaniu Arsenalu Londyn w finale w Budapeszcie (1:1, karne 4-3), został drugim w historii piłkarskiej Ligi Mistrzów klubem, który obronił trofeum. Jego rywal w Budapeszcie Arsenal Londyn wcześniej do tej fazy dotarł tylko raz - w 2006 roku uległ Barcelonie 1:2.

Rok wcześniej PSG wygrał z Interem Mediolan 5:0.

Dotychczas jedyną drużyną, która mogła pochwalić się takim osiągnięciem, był Real Madryt. „Królewscy” dokonali tego dwukrotnie - w 2018 i 2019 roku.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 30.05.2026 21:12
Źródło: PAP