Bp Andrzej Czaja trafił do szpitala. Biskupi pomocniczy proszą o modlitwę

Sytuacja zdrowotna bp. Czai
Ks. dr Joachim Kobienia, sekretarz biskupa opolskiego i rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Opolu, poinformował, iż ordynariusz diecezji opolskiej w piątek 27 stycznia poczuł się gorzej. Konieczna była hospitalizacja. Na miejscu trwają badania, z pomocą których lekarze chcą ustalić przyczyny infekcji.
List biskupów pomocniczych do kapłanów diecezji opolskiej
W związku z chorobą ordynariusza opolskiego Rudolf Pierskała i Waldemar Musioł, biskupi pomocniczy, rozesłali wiadomość do kapłanów diecezji.
"Kierując się troską i braterską solidarnością informujemy, że na wskutek silnej infekcji (…) niewiadomego pochodzenia, biskup Andrzej przebywa w szpitalu. Celem jego hospitalizacji jest diagnostyka, a następnie leczenie, które może potrwać jakiś czas" - czytamy w piśmie.
Prośba o modlitwę
Biskupi proszą wszystkich kapłanów, a przez ich pośrednictwo osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich w parafiach o indywidualną i wspólnotową modlitwę w intencji zdrowia biskupa opolskiego.
kda / Opole
Kamerun - drugi etap papieskiej pielgrzymki do Afryki

"Urojona wizja rzeczywistości". Kard. Semeraro o narracji Trumpa

"Poważne ograniczenie konstytucyjnej zasady". Apel KEP ws. Edukacji zdrowotnej

Święto Chrztu Polski i 1060. rocznica chrztu Mieszka I

Msza papieska w starożytnej Hipponie: Dar Opatrzności dla Kościoła
