Żołnierze: "W tym roku trefi nom wielki fajer. Defilada robiemy. Bydom tanki jechać!"

„W tym roku trefi nom wielki fajer. Defilada robiemy. Bydom tanki jechać, rosomaki, wyrzutnie rakiet, kupa wojoków, nawet tych z zagranicy bydom. Bydom jeszcze lotać fligry F16. Nie zapomnij zabrać cołkiej famili i wszystkich kamratów” – tak na defiladę Wierni Polsce do Katowic zapraszają żołnierze Wojska Polskiego ze Śląska w najnowszym spocie Ministerstwa Obrony Narodowej.
15 sierpnia br., w dniu Święta Wojska Polskiego, w 99. rocznicę Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicę wybuchu Powstań Śląskich, w Katowicach o godzinie 14.00 na ul. Bagiennej rozpocznie się defilada Wierni Polsce.
Tym razem na defiladę zapraszają żołnierze 6 Batalionu Powietrznodesantowego oraz biegaczka Justyna Święty-Ersetic, która jest żołnierzem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, w 2018 r. w Berlinie, przeszła do historii polskiego sportu. W ciągu półtorej godziny zdobyła dwa złote medale: pierwszy w biegu na 400 metrów, drugi w sztafecie 4 × 400 metrów. Stała się najszybszą Polką na tym dystansie od czasów Ireny Szewińskiej.
W spocie dotrzymuje jej kroku kapral Tomasz Szęciński, z 6 Batalionu Powietrznodesantowego oraz inni żołnierze tej jednostki z Gliwic.
***
W defiladzie Wierni Polsce zobaczymy maszerujących pancerniaków, "specjalsów", spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą także pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej, a także formacje proobronne i klasy mundurowe.
Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.
Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej pojawi się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP, a na niebie statki powietrzne z biało - czerwoną szachownicą.
Źródło: mon.gov.pl
Tym razem na defiladę zapraszają żołnierze 6 Batalionu Powietrznodesantowego oraz biegaczka Justyna Święty-Ersetic, która jest żołnierzem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych. Na Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce, w 2018 r. w Berlinie, przeszła do historii polskiego sportu. W ciągu półtorej godziny zdobyła dwa złote medale: pierwszy w biegu na 400 metrów, drugi w sztafecie 4 × 400 metrów. Stała się najszybszą Polką na tym dystansie od czasów Ireny Szewińskiej.
W spocie dotrzymuje jej kroku kapral Tomasz Szęciński, z 6 Batalionu Powietrznodesantowego oraz inni żołnierze tej jednostki z Gliwic.
***
W defiladzie Wierni Polsce zobaczymy maszerujących pancerniaków, "specjalsów", spadochroniarzy, marynarzy i żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Defilować będą także pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej, a także formacje proobronne i klasy mundurowe.
Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.
Na ulicach stolicy aglomeracji śląskiej pojawi się najnowocześniejszy sprzęt, jakim dysponują Siły Zbrojne RP, a na niebie statki powietrzne z biało - czerwoną szachownicą.
Źródło: mon.gov.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 02.08.2019 15:58
Komentarze
Groźna bakteria w szpitalu na Śląsku. Wydano komunikat
27.03.2026 22:20

Komentarzy: 0
W Szpital Powiatowy w Myszkowie wykryto obecność bakterii Legionella w instalacji ciepłej wody. Informację potwierdził sanepid po przeprowadzeniu kontroli. Problem dotyczy tylko nowej części placówki, gdzie znajdują się m.in. izba przyjęć, oddziały oraz blok operacyjny.
Czytaj więcej
Wyłączenia prądu na Śląsku. Ważny komunikat dla mieszkańców
24.03.2026 10:22

Komentarzy: 0
Mieszkańcy województwa śląskiego muszą przygotować się na planowane przerwy w dostawie energii elektrycznej. Operator Tauron Dystrybucja opublikował harmonogram wyłączeń dla wielu miast regionu, w tym Katowic, Częstochowy, Gliwic, Zabrza, Sosnowca i Tychów. Sprawdź, czy twoja ulica znajduje się na liście.
Czytaj więcej
Wyłączenia prądu na Śląsku. Ważny komunikat dla mieszkańców
04.03.2026 12:02

Komentarzy: 0
Operator Tauron opublikował najnowsze informacje o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej na terenie województwa śląskiego. Wyłączenia dotyczą zarówno dużych miast, m.in. Katowic, Częstochowy, Gliwic, Zabrza, Tychów, Rybnika, oraz kilku mniejszych miejscowości. Sprawdź, czy Twoja ulica znajduje się na liście; poniżej publikujemy szczegółowe zestawienie planowanych wyłączeń.
Czytaj więcej
Komunikat dla mieszkańców Katowic
25.02.2026 22:12
Wyłączenia prądu na Śląsku. Ważny komunikat dla mieszkańców
23.02.2026 11:33

Komentarzy: 0
Mieszkańcy Śląska muszą przygotować się na planowane wyłączenia prądu. Przerwy w dostawie energii potrwają od 23 do 27 lutego i obejmą wiele zarówno dużych miast jak Katowice, Częstochowa czy Sosnowiec, jak i mniejsze miejscowości. Prace techniczne prowadzone przez operatora sieci mają na celu poprawę infrastruktury energetycznej. Publikujemy harmonogram – sprawdź, czy dotyczy również Twojej okolicy.
Czytaj więcej
