Znany polski dziennikarz oskarżony o gwałt. Usłyszał wyrok

Mariusz Z. skazany za gwałt
6 grudnia Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia wydał wyrok w sprawie Mariusza Z., byłego redaktora naczelnego m.in. "Przekroju" oraz "Super Expressu". Otrzymał on karę 3,5 roku pozbawienia wolności za gwałt, którego miał dopuścić się w 2020 roku w centrum Warszawy. Wyrok jest nieprawomocny, co oznacza, że skazany wciąż może się od niego odwołać.
- "Populistyczna licytacja". Balcerowicz atakuje PO
- Jak Trzaskowski wygra, to załatwi masło po 5 zł. Szłapka w Radiu ZET
- Wody Polskie do likwidacji? Znamienne słowa Kierwińskiego
- Polskie cementownie na skraju upadku
Dziennikarz nie przyznaje się do winy
Mariusz Z. konsekwentnie zaprzecza wszelkim zarzutom. Jego adwokat twierdzi, że dowody przedstawione podczas procesu nie są wystarczające, by potwierdzić winę. Tymczasem prokuratura, po ponadrocznym śledztwie, w marcu 2022 roku skierowała akt oskarżenia do sądu, uznając materiał dowodowy za kompletny i spójny.
Według ustaleń prokuratury dziennikarz miał zastosować substancję określaną potocznie jako "pigułka gwałtu". Ofiara została wykorzystana seksualnie dwukrotnie.

Komentarze
Sprawa aresztu Zbigniewa Ziobry utknęła w martwym punkcie

Trump uważa, że były szef FBI Comey chciał go zabić

Niemiecki sąd uznał kontrole graniczne za nielegalne

Polski sąd znowu nakazał uznać homo-małżeństwo

„To kłamstwo” – prawnicy ks. Olszewskiego zapowiadają pozew przeciw Tuskowi
