Wylosowano grupy el. mistrzostw świata 2026. Polacy poznali rywali

Eliminacje do mistrzostw świata 2026
Reprezentacja Polski prowadzona przez Michała Probierza trafiła do grupy G. Ze względu na obostrzenia nie mogła trafić do grup C, D, E i F. Do naszej grupy trafi przegrany meczu Holandia - Hiszpania. Obie reprezentacje spotkają się dopiero podczas marcowych ćwierćfinałów Ligi Narodów.
Oprócz tego Biało-Czerwoni rywalizować będą z Finlandią, Litwą oraz Maltą. Dokładny terminarz zostanie podany w późniejszym terminie.
Mistrzostwa świata 2026
W 2026 r. w mistrzostwach świata po raz pierwszy weźmie udział 48 reprezentacji. Turniej odbędzie się w trzech krajach - USA, Meksyku oraz w Kanadzie. Europę będzie reprezentować 16 zespołów.
Europejskie eliminacje dla grup pięciozespołowych rozpoczną się w marcu przyszłego roku, a dla grup czterozespołowych - we wrześniu. Większość uczestników mundialu ze strefy UEFA poznamy w listopadzie.
Do turnieju bezpośrednio awansują zwycięzcy każdej z dwunastu grup. Zespoły z drugich miejsc i cztery drużyny z Ligi Narodów wezmą udział w barażach, które zaplanowano na marzec 2026 r.
MAMY KOMPLET
— TVP SPORT (@sport_tvppl) December 13, 2024
🇪🇸/🇳🇱 (przegrany 1/4 finału LN)
🇵🇱 Polska
🇫🇮 Finlandia
🇱🇹 Litwa
🇲🇹 Malta pic.twitter.com/R17CB7kAD9
Nie będzie polsko-litewskiego poligonu na granicy. Rząd Tuska nie wykazał zainteresowania

Prof. Romuald Szeremietiew: Sprawdzian Trumpa wypadł dla sojuszników USA fatalnie!
Dziennikarka TVP w akcji: Polska nie wyśle do Iranu swoich… lotniskowców

Rzońca: Gdyby Ursula von der Leyen chciała, mogłaby przekazać Polsce 43 mld euro bez kredytu i warunków


