„Wygrana nie jest jej celem, są inne ważniejsze: układanki partyjne”. Michalik na nowy rok gani… opozycję

– W polityce liczy się wyłącznie skuteczność i wygrywanie. Zwycięzca jest jeden i stoi na pudle z numerem jeden, inni się nie liczą – pisze na łamach portalu Onet.pl dziennikarka i publicystka Eliza Michalik.
Zdaniem dziennikarki Prawo i Sprawiedliwość odnosi sukcesy we wszystkich kolejnych wyborach "ponieważ chce wygrać". - Wygrana jest jego celem, do którego dąży z konsekwencją i determinacją - podkreśla Michalik.
Publicystka nie szczędzi także słów krytyki pod adresem szeroko pojętej opozycji. Jej zdaniem opozycja przegrywa, "bo wygrana nie jest jej celem". - Są inne ważniejsze: układanki partyjne, utrzymanie się liderów przy władzy, zabiegi o to, kto ważniejszy. Jej gadanie pokrywa niemoc i kompletną niemal niezdolność do skutecznego działania - dodaje.
- twierdzi dziennikarka.
"Niech polityka znowu stanie się areną czynów"
Michalik życzy sobie w 2020 roku, by polityka "znów stała się areną czynów, a nie pustych słów". - Starć ludzi z duchem walki i wolą zwycięstwa, a nie z talentem do marudzenia - dodaje. Zdaniem dziennikarki Polska "znajduje się w bardzo niebezpiecznym momencie swoich dziejów", a co za tym idzie "potrzebuje walki, nie z ludźmi o innych poglądach, ale o sprawy".
Źródło: onet.pl
kpa

Publicystka nie szczędzi także słów krytyki pod adresem szeroko pojętej opozycji. Jej zdaniem opozycja przegrywa, "bo wygrana nie jest jej celem". - Są inne ważniejsze: układanki partyjne, utrzymanie się liderów przy władzy, zabiegi o to, kto ważniejszy. Jej gadanie pokrywa niemoc i kompletną niemal niezdolność do skutecznego działania - dodaje.
Wiele przemawia za tym, że podobnie będzie w przypadku zbliżających się wyborów prezydenckich
- twierdzi dziennikarka.
"Niech polityka znowu stanie się areną czynów"
Michalik życzy sobie w 2020 roku, by polityka "znów stała się areną czynów, a nie pustych słów". - Starć ludzi z duchem walki i wolą zwycięstwa, a nie z talentem do marudzenia - dodaje. Zdaniem dziennikarki Polska "znajduje się w bardzo niebezpiecznym momencie swoich dziejów", a co za tym idzie "potrzebuje walki, nie z ludźmi o innych poglądach, ale o sprawy".
Źródło: onet.pl
kpa


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 01.01.2020 17:21
Komentarze
Prof. Jan Żaryn o wpisie Elizy Michalik: "W Polsce mamy dziennikarzy, których nie interesuje prawda"
31.01.2018 16:38
Eliza Michalik: Polska nie jest krajem dla ludzi
18.09.2017 17:12
Niemieckie media uderzają w Karola Nawrockiego
22.06.2026 08:05

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki poprzez „symboliczną prowokację” oddala od siebie Polskę i Ukrainę – przekonuje na łamach niemieckiego magazynu „Cicero” Thomas Urban, były korespondent „Süddeutsche Zeitung” w Warszawie, Moskwie i Kijowie.
Czytaj więcej
Pogoda w Warszawie. Prognoza na wtorek 23 czerwca
22.06.2026 07:41
IMGW wydał pilny komunikat. Niebezpiecznie w części kraju
22.06.2026 07:29



