„Wygrana nie jest jej celem, są inne ważniejsze: układanki partyjne”. Michalik na nowy rok gani… opozycję

– W polityce liczy się wyłącznie skuteczność i wygrywanie. Zwycięzca jest jeden i stoi na pudle z numerem jeden, inni się nie liczą – pisze na łamach portalu Onet.pl dziennikarka i publicystka Eliza Michalik.
Zdaniem dziennikarki Prawo i Sprawiedliwość odnosi sukcesy we wszystkich kolejnych wyborach "ponieważ chce wygrać". - Wygrana jest jego celem, do którego dąży z konsekwencją i determinacją - podkreśla Michalik.
Publicystka nie szczędzi także słów krytyki pod adresem szeroko pojętej opozycji. Jej zdaniem opozycja przegrywa, "bo wygrana nie jest jej celem". - Są inne ważniejsze: układanki partyjne, utrzymanie się liderów przy władzy, zabiegi o to, kto ważniejszy. Jej gadanie pokrywa niemoc i kompletną niemal niezdolność do skutecznego działania - dodaje.
- twierdzi dziennikarka.
"Niech polityka znowu stanie się areną czynów"
Michalik życzy sobie w 2020 roku, by polityka "znów stała się areną czynów, a nie pustych słów". - Starć ludzi z duchem walki i wolą zwycięstwa, a nie z talentem do marudzenia - dodaje. Zdaniem dziennikarki Polska "znajduje się w bardzo niebezpiecznym momencie swoich dziejów", a co za tym idzie "potrzebuje walki, nie z ludźmi o innych poglądach, ale o sprawy".
Źródło: onet.pl
kpa

Publicystka nie szczędzi także słów krytyki pod adresem szeroko pojętej opozycji. Jej zdaniem opozycja przegrywa, "bo wygrana nie jest jej celem". - Są inne ważniejsze: układanki partyjne, utrzymanie się liderów przy władzy, zabiegi o to, kto ważniejszy. Jej gadanie pokrywa niemoc i kompletną niemal niezdolność do skutecznego działania - dodaje.
Wiele przemawia za tym, że podobnie będzie w przypadku zbliżających się wyborów prezydenckich
- twierdzi dziennikarka.
"Niech polityka znowu stanie się areną czynów"
Michalik życzy sobie w 2020 roku, by polityka "znów stała się areną czynów, a nie pustych słów". - Starć ludzi z duchem walki i wolą zwycięstwa, a nie z talentem do marudzenia - dodaje. Zdaniem dziennikarki Polska "znajduje się w bardzo niebezpiecznym momencie swoich dziejów", a co za tym idzie "potrzebuje walki, nie z ludźmi o innych poglądach, ale o sprawy".
Źródło: onet.pl
kpa


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 01.01.2020 17:21
Komentarze
Prof. Jan Żaryn o wpisie Elizy Michalik: "W Polsce mamy dziennikarzy, których nie interesuje prawda"
31.01.2018 16:38
Eliza Michalik: Polska nie jest krajem dla ludzi
18.09.2017 17:12
Media: Irańska delegacja opuściła miejsce rozmów po wpisie Trumpa
21.06.2026 21:57

Komentarzy: 0
Delegacja Iranu opuściła miejsce rozmów z przedstawicielami USA, które odbywały się w niedzielę w szwajcarskim kurorcie Buergenstock po tym, jak amerykański prezydent Donald Trump opublikował wpis, w który zagroził wznowieniem ataków na Iran - podała irańska agencja IRNA, cytowana przez AFP.
Czytaj więcej
Zełenski uderza w Nawrockiego. "Działa jak Viktor Orban"
21.06.2026 21:43

Komentarzy: 0
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski uważa, że prezydent RP Karol Nawrocki zdecydował się na eskalację w kwestii odebrania ukraińskiemu przywódcy Orderu Orła Białego ze względu na wewnętrzną walkę polityczną w Polsce. Dodał, że Nawrocki działa jak Viktor Orban, gdy był premierem Węgier.
Czytaj więcej
Ekstraklasa koszykarzy - Legia obroniła tytuł mistrza Polski
21.06.2026 21:13

Komentarzy: 0
Koszykarze Legii Warszawa obronili tytuł mistrza Polski. W siódmym meczu finału play off pokonali u siebie Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 i wygrali rywalizację 4-3. Po swój dziewiąty złoty medal w historii sięgnęli w roku 110-lecia klubu.
Czytaj więcej

