Wiceminister: „Sytuacja Puszczy Białowieskiej jest dramatyczna”

W trakcie rozmowy polityk został zapytany o słowa rzecznika Lasów Państwowych, który przekazał, że "Puszcza Białowieska jest martwa, miliony metrów drewna leży, gnije, zagraża bezpieczeństwu odwiedzających, ale także bezpieczeństwu w zakresie przeciw pożarom".
Stan faktyczny Puszczy Białowieskiej jest taki, że niestety gatunki, które były podatne na funkcjonowanie kornika, zostały po prostu przez niego zaatakowane. Leży milion metrów sześciennych drzew
- wyjaśnił wiceminister.
Kryzys energetyczny
Pytany o kryzys energetyczny i to, czy "najgorsze jeszcze przed nami", Jacek Ozdoba odparł, że nie da się odpowiedzieć na to pytanie "zero-jedynkowo".
Na pewno obecna sytuacja jest o tyle stabilniejsza od innych krajów w Europie, ponieważ postawiliśmy na stabilne źródła energii, które mają zabezpieczone surowce
- podkreślił polityk. A co Solidarna Polska uważa nt. nowelizacji tzw. ustawy wiatrakowej? Przypomnijmy, że PiS wniósł poprawkę zmieniającą zapisaną pierwotnie w projekcie minimalną odległość usytuowania siłowni wiatrowych od zabudowań mieszkalnych z 500 metrów do 700 metrów.
Jestem zwolennikiem, żeby wiatraki stały nie mniej niż 1000 metrów od zabudowań
- odparł wiceminister.
Beata Szydło alarmuje: Czy polski rząd wie, co jest w umowie?
Von der Leyen: "Istnieje wyraźny interes, by umowa z Mecosurem weszła jak najszybciej"

Komisja Europejska zabrała głos ws. rozmów z Putinem. Jest deklaracja



