Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy

- Od 8 do 16 listopada na stacji Warszawa Centralna nie będą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne - powodem są prace modernizacyjne i czyszczenie hali peronowej oraz przejść podziemnych.
- Pociągi dalekobieżne zostaną przekierowane na stacje Warszawa Zachodnia, Wschodnia, Główna i Gdańska, natomiast pociągi regionalne i SKM będą kursować bez zmian przez linię średnicową.
- Uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa 77, łącząca Dworzec Centralny z Warszawą Gdańską, a bilety PKP Intercity będą honorowane w komunikacji miejskiej.
- Informatorzy PKP i ZTM pomogą pasażerom w orientacji i przesiadkach w rejonie wszystkich głównych dworców stolicy.
Ponad tydzień bez pociągów na Dworcu Centralnym
Od 8 do 16 listopada na stacji Warszawa Centralna nie będą zatrzymywały się pociągi. W tym czasie wykonane zostaną m.in. naprawy ścian hali peronowej i kamiennych posadzek, naprawy i modernizacja oświetlenia w hali głównej, w poczekalni i w przejściach podziemnych. Przeprowadzone zostanie także gruntowne czyszczenie całego obiektu.
Przez ten czas pociągi dalekobieżne będą zatrzymywały się na stacjach Warszawa Zachodnia i Warszawa Wschodnia, a część składów zostanie tymczasowo skierowana do stacji Warszawa Gdańska i Warszawa Główna.
- Komunikat dla mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego
- Jesteś klientem PGE? Pilny komunikat
- Polska chce pokory Niemiec, Niemcy chcą "wyzwolenia spod tego jarzma"
- Wyłączenia prądu na Śląsku. Ważny komunikat
- KRUS wydał komunikat dla rolników
- Dane z Niemiec martwią. Media wskazują na Polskę
- Zbigniew Ziobro zabrał głos. Jest w Budapeszcie
- Andrzej Gajcy dotarł do szokujących informacji: Waldemar Żurek ma z poparciem Brukseli przygotowywać prawny pucz
Co z kursami podmiejskimi i regionalnymi?
Bez zmian będą kursowały pociągi regionalne i podmiejskie (Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej), przez tzw. linię średnicową, czyli trasę łączącą Warszawę Zachodnią z Warszawą Wschodnią, na której znajdują się przystanki Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Dodatkowo na dworcu Warszawa Śródmieście zatrzymają się także wybrane pociągi PKP Intercity.
"Linia SKM S3 zostanie podzielona w tym czasie na dwie części. Z Lotniska Chopina do Warszawy Głównej pociągi będą jeździły jako S3, a między Warszawą Wschodnią i Legionowem jako S30. Kursy będą co ok. 60 minut. Niewielkie zmiany w rozkładach jazdy będą dla linii S1, S2, S4 i S40" - poinformował rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert.
Dodatkowa linia tramwajowa
Pasażerowie, którzy będą chcieli przedostać się z Warszawy Gdańskiej do centrum stolicy, powinni skorzystać z dodatkowej linii tramwajowej 77. Tramwaje będą kursowały między Ratuszowa-ZOO a PKP Służewiec - przez aleję Niepodległości i aleję Jana Pawła II, czyli połączą Dworzec Centralny i Warszawę Gdańską. Połączenie to, z centrum miasta, umożliwią także pociągi metra linii M1 oraz tramwaje linii 15.
Pasażerom pomogą informatorzy PKP, których spotkać będzie można w pobliżu stacji: Warszawa Gdańska, Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście, Warszawa Wschodnia i Warszawa Zachodnia. Z kolei informatorzy ZTM pojawią się w pobliżu Punktu Obsługi Pasażerów na Dworcu Centralnym.
Bilety PKP IC będą honorowane w komunikacji miejskiej
W tym czasie wszystkie bilety PKP IC będą honorowane w warszawskiej komunikacji miejskiej.
"Pasażerowie, posiadający bilety jednorazowe, odcinkowe i sieciowe wydane na przejazd pociągiem PKP IC od lub do stacji w Warszawie oraz przez stację w Warszawie, będą mogli skorzystać z pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej linii S1, S2, S3, S4, S40, metra linii M1 i M2 oraz autobusów 127, 128, 158, 175, 190, 504, 517 i tramwajów linii 1, 6, 7, 15, 22, 24, 25, 28, 61, 76, 77 na odcinkach między dworcami kolejowymi" Aleję Niepodległości przekazał Kunert. (PAP)
Komentarze
Ogromny pożar pod Warszawą. Są nowe informacje

Ogromny pożar pod Warszawą. Ponad 100 hektarów lasu w ogniu

„Dobra szkoła – silna Polska”. Wielki protest środowisk oświatowych w stolicy

Ważny komunikat dla mieszkańców Warszawy

Manifestacja "Dobra szkoła - silna Polska" już 14 czerwca w Warszawie
